103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

נתן זהבי פונה לחברי הכנסת: "תפסיקו כבר לשקר ולעבוד על אנשים בעיניים!"

זהבי טוען שחברי הכנסת והשרים מתפארים בהישגים דמיוניים בכל הנוגע לבעיית הדיור בישראל - האזינו


 

כל יום מביא איתו "פסטיבלים" חדשים ועכשיו מתקיים 'פסטיבל דוח הדיור'. אני שומע בימים האחרונים את נציגי המפלגות, אם זה ישראל כץ, יאיר לפיד או כחלון. כולם מדברים על בעיית הדיור וכולם מתפארים בהישגים שלהם בתחום הדיור. רבותיי אם כולכם מתפארים בהישגים למה יש בעיית דיור? איך ייתכן שבמהלך 7-8 השנים האחרונות עלו מחירי הדיור ב-80% ואתם מתפארים בהישגים שלכם? על מי אתם עובדים? למה אתם משקרים? למה אתם משנים את העובדות? והם זורקים מספרים באוויר, שמעתי את יאיר לפיד (אגב הוא מתראיין מצוין) אומר בנחישות והחלטיות כמו איש טלוויזיה מקצוען משהו בסגנון הזה: 'אנחנו בנינו 7,892 דירות ביהוד, 14,500 דירות שם ועוד 3,984 דירות פה ושם, ושם ופה, ובאותו רגע אני נסחף איתו ביחד, כאילו בזמן שהוא היה שר האוצר הוא ומפלגתו התחילו לבנות או שבנו בקטנה. יכול להיות שזה על הנייר ועל הנייר אי אפשר לגור. אני נפעם כי אני שומע גם שרים מהליכוד שמספרים ניסים ונפלאות – איך הם עשו דברים בעניין הדיור ששפתיים ישקו. כאילו אין היום זוג צעיר שלא יכול לרכוש דירה ואין היום אנשים שמגיע להם דיור ציבורי. רק שייגשו יקבלו את המפתחות, יפתחו את הדלת ויכנסו לדירה. ואורי אריאל בכלל המציא את הדיור(תלוי איפה).

אני פונה בקריאה נרגשת לפוליטיקאים: תפסיקו לשקר, תפסיקו לעבוד על אנשים בעיניים. אני שמעתי שר נכבד שמספר איך יוקר המחיה ירד. תגיד לי אתה דפוק אדון שר נכבד? על מי אתה עובד? יוקר המחיה ירד? מחירי המזון ירדו? אתה בתור שר הכלכלה אדוני מר בנט, כשאתה מדבר על הניסים והנפלאות שהמפלגה שלך השיגה, אני מבטיח לך שאם תיסע לכל עיר( גם אם ניקח את המפה, נזרוק עליה חיצים ונבחר את העיר בה החץ פגע) ותבדוק ותשאל אזרחים אם הם הרגישו את הירידה ביוקר המחיה אף אחד לא יגיד לך כן. אם תשאל אנשים באזורי הפריפריה, סטודנטים או זוגות צעירים – הרגשתם שיש שינוי בעניין הדיור? אף אחד לא יגיד לכם כן כי לא היה שום שינוי. נהפכו, המקום היחידי שכן יש בו שינוי זה הבורסה לניירות ערך שעולה ועולה כאילו הכל באמת נפלא. אבל זה עניין של ספקולנטים אז נרד מזה.

הפוליטיקאים כל הזמן מתבכיינים על המתחרים שלהם והם כולם צודקים. אם אתה בליכוד ואומר על ראש מפלגת העבודה שהוא שקרן - אתה צודק. כשראש מפלגת העבודה אומר על ראש מפלגת הליכוד שהוא שקרן - הוא צודק. כחלון פתח מלחמה על לפיד בשביל לגזור נתח - והוא צודק. וכשאלי ישי מלכלך על אריה דרעי הוא צודק, וכשאריה דרעי מלכלך בעדינות (האיש המציא את העדינות) על אלי ישי הוא צודק. וכשכולם צודקים מסתבר שכל המערכת הפוליטית זו מערכת מטונפת, מערכת של שקרנים, של אנשים שמשקרים במצח נחושה את הציבור.

אני רוצה להתייחס לעוד תופעה שהפנו אליה את תשומת ליבי והטרחתי את עצמי בדוק אותה: אני לא רואה תכניות בוקר בטלוויזיה. היה ראיון עם שלושה אנשים: האחד רוני מאנה, סוג של מתווך נדל"ן שפעם היה בממלכת הליכוד של משפחת נתניהו והיום בממלכת המתקפות המרומזות על משפחת נתניהו, באמצע ישבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ועל ידה ישב השר ישראל כץ מהליכוד. מנחי התכנית היו הגברת הילה קורח ומר אברי גלעד. זו טלוויזיה מסריחה, יושבים האדונים רוני מאנה וישראל כץ ומתכתשים ביניהם בתנועות ידיים של ברברים מול פרצופה של שלי יחימוביץ'. היא רוצה להגיד משהו ושני בריוני הטלוויזיה האלה לא נותנים לה. ואיזה צעקות וההאשמות. ומה הדאיג אותי? אתם זוכרים שפעם כשהיינו ילדים היה בגינה גולם שהיו שמים לו אף מגזר ושתי ידיים כאלה מידלדל והוא היה אמור להבריח ציפורים? לא דחליל, דחליל עושה את עבודתו פה ישב גולם – אברי גלעד. אותו גלעד, ראשו שמוט על ידיו והוא לא מוציא מילה, הוא רואה שמתפתח ויכוח ברברי וממש עוד מעט יחימוביץ' הייתה חוטפת סטירות משתי הצדדים בגלל תנועות הידיים המעוגלות שלהם והוא יושב כמו אהבל ולא מגיב. מי שם אותך בתכנית בוקר תגיד לי? בשביל מה אתה יושב שם?! עלה בדעתי שאולי הוא הפך להיות איש ימין והוא מפחד שאם הוא יעיר ויגיד לישראל כץ שהוא פרימיטיבי ברברי אז אולי יבטלו לו את התכנית בערוץ 20, אבל זו ספקולציה, קונספירציה, זה לא אמיתי. אבל באמת ההידרדרות הזאת הייתה מביכה. תנהל את העניין זו העבודה שלך, תהיה תוקפני. תדאג שהאיש של הסאונד יסגור לשני הבריונים האלה את הרמקולים. ובסוף הריאיון גברת שלי יחימוביץ', שאינני מחסידיה, עשתה את המעשה הנכון, היא קמה והלכה כי היא ישבה שם כמו דחליל, מסכנה, סתם.

שמעתי היום את חברת הכנסת סגנית השר גילה גמליאל מתראיינת אצל רזי ברקאי, אני אגיד לכם איך בערך זה היה - רזי ברקאי שואל: 'תגידי לי היום זה יום ראשון והשעה היא תשע וחצי בבוקר?' והיא עונה לו: 'הליכוד עשה כך וכך ואני עשיתי כך וכך'. והוא ענה: 'לא שאלתי את זה' והיא ממשיכה בשלה. הלו! תעני לשאלות! אז או שיש אחד ששואל ולא עונים לו או שיש כאלה שצווחים והמנחה יושב כמו איזה טמבל ולא פותח את הפה ומוציא מילה אחת.

שיטות של חזירים אדומים

לא ניכנס לענייניים החשובים כי הם באמת לא חשובים, מה זה דוח הדיור מה זה העדות של מני נפתלי? ראיתי שמתנהל מסע נגד מני נפתלי וממש אהבתי את זה. התחיל את זה ביום חמישי האיש המאוס שהתחיל לספר שפעם היה משפט לאבא של מני נפתלי. אמרתי יא אללה מישהו חופר פה, שלחו בלשים, היסטוריה, עוד מעט יביאו סיפורים שנפתלי בבר מצווה נתן סתירה למישהו שלא הביא לו מתנה מספיק גדולה. ואז למחרת אני רואה את עו"ד שמרון אומר את אותו טקסט של עוה"ד שישב פה ואחרי זה את עו"ד יוסי כהן חוזר על הדברים. יש סידרה של עורכי דין שמופיעים בכל תכנית ואתם רואים את דף המסרים. יש פה מערכת משומנת שעולה כנראה הרבה כסף ואני לא מבין איך זה עובד. הם כולם בורחים לעניינים שוליים. אם מני נפתלי העיד לטובת אבא שלו באיזה משפט אז למה נתתם לו לעבוד? אתם יודעים מה זה? אחד שמנהל את הבית של ראש הממשלה, אז אם הוא כזה יצור מתועב מניאק מלוכלך אגואיסט עברייני צריך להעיף את ראש השב"כ. מה הכנסת אותו לבית של ראש הממשלה? איך הכנסתם את כל אותם 6-8 אנשים שאחרי זה עבדו במשרד ראש הממשלה תקופה קצרה, ותקפו את ראש הממשלה ורעייתו? לא ידעתם שהם שתולים הרי בוז'י הרצוג הכין אותם בשיטה של הק.ג.ב וכבר 20 שנה עובדים על להעיף את ביבי עוד לפני שידעו שהוא יהיה ראש ממשלה, אלו שיטות סטייליסטיות של חזירים אדומים.

22/02/2015
הישארו מעודכנים