נפתלי בנט על שחרורו הצפוי של פולארד: "הוא לא מסוכן לציבור ואמור להשתחרר בקרוב"

שר החינוך מדבר על ההתפרעויות שהתרחשו אמש (שבת) בהר הבית ובהמשך מתייחס לשחרורו הצפוי של ג'ונתן פולארד: "אני מעריך שיאפשרו לו להיכנס לישראל ואין שום קשר בין שחרורו לבין ההסכם שנחתם עם איראן"ליאת מלכא בלכטובסקי

שר החינוך נפתלי בנט הגיב לדיווחים שגורסים כי המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד ישוחרר כפיצוי על עסקת הגרעין עם איראן. בנט אף הביע את דעתו על ההסכם המתגבש ולא היסס להצהיר על הדרך בה מתכננת מדינת ישראל להילחם בעסקת הגרעין.


התובעת הכללית בארה"ב לורטה לינץ', אמרה אתמול כי האפשרות לשחרר את פולארד נקבעה לפני שנים וכי להסכם עם איראן אין קשר לדברים. השר בנט התייחס לנושא: "אכן אין קשר בין הדברים. מדובר על תום 30 שנות המאסר שלו. יש תהליך בארה"ב, האפשרות לשחרור עולה לוועדת שחרורים שבודקת האם האסיר הוא מסוכן לציבור והאם הוא התנהג בכלא בצורה לא ראויה, מכיוון שפולארד לא מסוכן ומכיוון שהוא התנהג בצורה טובה אז ועדת השחרורים אמורה לשחרר אותו בלי שום התערבות פוליטית".

שר החינוך העריך שאם ג'ונתן פולארד ישוחרר יותר לו להגיע לישראל: "פולארד הוא אזרח ישראלי ואני מקווה שכך יהיה. מדינת ישראל צריכה לקבל אותו בחיבוק גדול ובאהבה גדולה. פולארד נשלח על ידי מדינת ישראל למשימה והוא חייל של מדינת ישראל במובן הזה. הוא לא פעל בשביל אחרים אלא בשבילנו ובשביל ביטחוננו. אם נעשתה שגיאה השגיאה הייתה של ממשלת ישראל, לא של פולארד ולכן אנחנו מחויבים אליו כמו כל אדם ששלחנו למשימה".

בנט התייחס להסכם עם האיראנים ושלח מסר חד וברור בנושא: "ההסכם מסכן את מדינת ישראל בטווח הקצר בהזרמת 150 מיליארד דולר לארגוני הטרור של איראן ובטווח הארוך ע"י יצירת נתיב להתגרענות איראן בצורה כמעט ודאית. מדינת ישראל לא תחדול להילחם בהתגרענות איראן, אנחנו אחראים לשלומם של אזרחי מדינת ישראל ונעשה כל מה שצריך כדי למנוע את ההתגרענות, אף אחד לא יקשור לנו את הידיים במקרה הזה.

בנט הגיב בהמשך לאיום המרומז של ג'ון קרי שטען כי 'פעולה צבאית מצד ישראל נגד אירן תהיה טעות ענקית': "המעצמות זרקו אותנו לתוך הים ועכשיו הן קוראות לנו לא לשחות. אנחנו מדינה ריבונית ואנחנו אחראים לביטחון של עצמנו. אם ההיסטוריה מלמדת אותנו משהו זה לא לסמוך על אחרים ולכן אנחנו רשאים להגן על עצמנו גם בפעולות מדיניות וגם אחרות, כל האפשרויות תהיינה רלבנטיות בעתיד בהתאם להתפתחות של ההסכם". 

26/07/2015
הישארו מעודכנים