רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

הגעתם לשדה התעופה ואז הודיעו לכם שהטיסה שלכם בוטלה: מתי מגיע לכם לקבל החזר כספי?

בעקבות סכסוך העבודה ב'אל על' מסביר עו"ד אהוד פאי, מומחה בתחום התעופה, מתי מגיע לכם החזר כספי


 

 

עו"ד מומחה לתעופה: "הפיצוי לנוסעי 'אל על' כ-3000 ש' לאדם"

על רקע ביטולי הטיסות בחברה הישראלית הסביר עו"ד אהוד פאי לגבי גזית ב-"103FM": "ביטול טיסה ניתן לעשות אם היא עוכבה מעל לחמש שעות. אז ניתן לבטל את הכרטיס ולקבל את הכסף בחזרה, יחד עם הפיצוי הכספי"

עוד ועוד טיסות של חברת "אל על" מתבטלות עקב החרפת המאבק בין הנהלת החברה לוועד הטייסים. עו"ד אהוד פאי, מומחה בתחום התעופה, הסביר לגבי גזית ב-"103FM" שהנוסעים שטיסותיהם בוטלו זכאים לפיצוי מהחברה: "כל עוד העובדים לא שובתים שביתה מוגנת, הנוסעים שטיסותיהם בוטלו זכאים לפיצוי כספי. גובה הפיצוי תלוי במרחק אל יעד הטיסה. אם זה מתל אביב לבנגקוק, כלומר מעל 4,500 ק"מ, הפיצוי הכספי שכל נוסע יכול לקבל הוא 3,080 ש', שאמורים לפצות על עוגמת הנפש, כך קבע המחוקק בחוק שירותי תעופה. בנוסף, אם כתוצאה מהשיבושים הפסדת לילה בבית מלון, ויש לך קבלה שתעיד על כך, יש אפשרות לדרוש החזר עבור אותו לילה. אפשר גם להציג קבלות על הוצאות כמו מלון, מוניות, אוכל ושתייה".

"על מנת לקבל את הפיצוי, צריך כל נוסע לשלוח ל'אל על' מכתב דרישה לפיצוי ואל-על מחויבת לשלם תוך 45 יום, כך קובע החוק הישראלי, שמבוסס על התקנות האירופאיות", הוסיף עו"ד פאי. "החברה תהיה פטורה מתשלום הפיצוי, ברגע שהעובדים יעברו משיבושים לשביתה מוגנת, שהוכרזה על ידי ועד העובדים. אם הודיעו לך על ביטול הטיסה לאחר שכבר הגעת לנמל התעופה, אתה רשאי לקבל הטבות, כמו מזון ושתייה, שירותי תקשורת ובמקרים בהם אתה גם נדרש לישון לילה, החברה מחויבת לפנות אותך לבית מלון ולהעניק לך שירותי הסעה מנמל התעופה וחזרה. במקרה של שביתה שפרצה, ההטבות הניתנות בנמל התעופה עצמו יישארו בתוקף".

"ביטול טיסה על ידי הנוסע ניתן לעשות אם היא עוכבה מעל לחמש שעות. אז ניתן לבטל את הכרטיס ולקבל את הכסף בחזרה, יחד עם הפיצוי הכספי שהזכרתי קודם", אמר עו"ד פאי. "ביטול כרטיס טיסה מראש ניתן לבצע במסגרת חוק הגנת הצרכן, עד 14 יום מיום הרכישה ובהתאם לתנאי הכרטיס. בדרך כלל דמי ביטול של כרטיס טיסה הם גבוהים מאוד, מה שמעצבן נוסעים רבים. ההמלצה למי שטיסתו ב'אל על' בוטלה, לטוס ליעד עם חברה אחרת ואחר כך לדרוש מ'אל על' החזר של הכרטיס בנוסף לפיצוי המגיע".

20/11/2016
הישארו מעודכנים