רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

"השירים של 'קולדפליי' השפיעו עלי"

דודו אהרון מתכונן לקראת החתונה הקרבה וחוגג את החיים


הזמר סיפר לאיריס קול: "החתונה זו ההפקה הכי גדולה בחיים שלי. השיר החדש שלי 'מזל מאזניים' מושפע מקולדפליי, שמעתי את האלבום שלהם באותו ואהבתי את האווירה שם"

הזמר דודו אהרון חגג יום הולדת בהופעה ב-"רידינג 3", בה השיק את השיר החדש "מזל מאזניים", שמדבר על פרידה. בראיון לאיריס קול הבהיר אהרון שהשיר לא מדבר עליו ועל חברתו שיר רוזנבלום, איתה הוא צפוי להתחתן בשנה הקרובה. "השיר מדבר על מזל מאזניים ומזל אריה ואני מזל גדי ואשתי לעתיד מזל שור, 30 באפריל", אמר, "אנחנו עובדים על תאריך לחתונה. זה עוד לא סגור. מדובר בהפקה הכי גדולה בחיים שלי".

על יצירת השיר, ביחד עם דולב רם ופן חזות, סיפר אהרון: "באלבומים האחרונים שלי אני מאמין בשיטה של כמה שיותר מוחות בחדר אחד. ככה זה גם נהוג באמריקה. את כל הלהיטים הגדולים שם יוצרים איזה שמונה אנשים שיושבים יחד באולפן וכל אחד מקבל את הקרדיט שמגיע לו. אני דוגל מאוד בשיטה הזו של שיתוף יוצרים חדשים ומרעננים בתעשייה. קבענו באולפן להעלות סקיצה לשיר אחר, אבל עלו כל מיני רעיונות והשורה הראשונה שנכתבה הייתה 'גם אני ואת הסכמנו שהמצב הזה דפוק'. התחלנו לג'מג'ם שם באולפן, הבנו שהשיר הולך לכיוון הזה (של פרידה) והחלטנו להביא אותו באווירה הזו".

"השיר נוצר ביומיים וחצי, מהכתיבה עד המאסטרינג", הוסיף. "התהליך המהיר הזה הוא ריגוש שקשה להסביר אותו. אתה יוצר שיר באולפן ומרגיש שהוא הולך להצליח ואז מקבל עליו תגובות מדהימות. הייתי אמור להוציא לרדיו שיר אחר, סינגל אחר, אבל הרגשתי שבשיר הזה 'יש לי את זה'. הגעתי בשיר הזה ("מזל מאזניים") למחוזות שעוד לא ביקרתי בהם. בכל תקופה בחיים שלי אני מושפע מסגנונות אחרים. האלבום האחרון שהתנגן אצלי באוטו היה של קולדפליי, אני מאוד אוהב את מה שקורה שם, את האווירה. אין ספק שזה השפיע עלי ואני שמח שזו התוצאה הסופית של השיר".

"זה שיר בלדה ובלדות הגורל שלהן הוא גורל עצוב", ציין אהרון."היה לי ויכוח עם יוצרים על שירים שקטים, שהם עצובים ותמיד נגמרים בטרגדיה. אני חושב שצריך לחדור לנשמה של אנשים ויש הרבה סיפורים שאני מקבל על הבלדות שלי. אני הולך עם זה עד הסוף אוהב להתרסק עם הבלדות שלי, כמו 'הגורל הזה' ו'כשאלך' ועכשיו 'מזל מאזניים'. וכמו בשיר, יש מישהו מבוגר, בן 50, שאתמול קיבלתי ממנו פידבק. הוא סיפר שהוא מזל מאזניים והוא החליט לחזור לאהבתו הראשונה, שהיא מזל אריה".

על מופע חגיגת יום ההולדת שקיים לאחרונה במועדון "רידינג 3" סיפר אהרון: "זו מסורת של שמונה שנים שאני חוגג יום הולגת עם הקהל שלי. היה מדהים, אנרגיות מטורפות, שרתי את השירים החדשים מתוך האלבום השמיני, שיראה אור בקרוב ממש וכמובן שלל הלהיטים מכל האלבומים. היה תענוג גדול. התגעגעתי לנשום את הקהל שלי. זה היה מופע בעמידה ואפשר להסתכל לקהל בעיניים. רואים מקרוב את הרגשות שלהם. אירחתי בהופעה את ליאור נרקיס, שהגיע לכבד אותו אותי בנוכחותו. תכננתי להופיע שעה וחצי אבל זה נמתח לשעתיים והקהל רצה עוד".

18/12/2016
הישארו מעודכנים

דודו אהרון
דודו אהרון  |  (דודו אהרון, צילום עצמי)