103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"סיימתי את ענייני האישיים ועכשיו אני חוזר"

שרון גל מתראיין אחרי היעדרות ארוכה מהזירה הציבורית


בראיון למשעל ורפאל אמר גל: "המשפחה מזועזעת מגילויי האלימות ומהקריאות נגד הרמטכ"ל. צריך לגנות את זה בכל תוקף. המערכת המשפטית הצבאית טעתה ופעלה באופן אגרסיבי. חנינה לא על הפרק. יש סיכוי טוב לערעור"

העיתונאי שרון גל היה זה שהוביל את המאבק הציבורי למען החייל אלאור אזריה. בעקבות ההרשעה בהריגה אמר הבוקר גל לניסים משעל ודרור רפאל ב-103FM: "אני מדבר עם אלאור לעיתים, איתו, עם המשפחה. המשפחה מזועזעת מגילויי האלימות אתמול ומהקריאות נגד הרמטכ"ל. צריך לגנות את זה בכל פה ובכל תוקף. הרמטכ"ל הוא גיבור ישראל ואיש רב-זכויות. לא מדובר כאן בקרב מול צה"ל. צריך להפריד בין הצבא למערכת המשפטית הצבאית שטעתה, ופעלה באופן אגרסיבי מול לוחם מצטיין בצה"ל וכל הסיפור הזה יצא מכלל פרופורציה".

"אין שום קשר בין העובדה שדאגתי, כמו שהבטחתי למשפחה, למימון של עורכי הדין אייל בסרגליק ואילן כץ ולכל מה שקשור מסביב לעזרה, בהתנדבות מלאה, למשפחה הבאמת אומללה הזאת, לבין התוצאה, שלא תלויה בשום דבר אחר", הדגיש גל. "בית הדין קבע בהחלטה מאוד חד-צדדית, ובעיני מעוותת, להרשיע את אלאור. את הכרעת הדין הזו אנחנו נקרע לגזרים בערעור ואני מודה לעורך דין שפטל, שעל מקצועיותו אין לערער, שנענה לבקשה והצטרף לצוות ההגנה. הוא כוח חיזוק שיחזק את אילן ואייל המצוינים".

רפאל אמר שייתכן שדווקא הדחיפה הציבורית לאזריה, אותה הוביל גל, הייתה זו שגרמה לכך שקו ההגנה שלו במשפט היה מוטעה. גל ענה: "אף אחד לא התייחס לאלאור אזריה כאל מותג מסחרי. מדובר בלוחם מצטיין בצה"ל שנקלע לזירת פיגוע ופעל כפי שחש שצריך לפעול תחת חשש וסכנה. מכאן כל מה שהתגלגל לא היה תלוי לא בי ולא במשפחה. ברוב המקרים נאלצנו להגיב בצורה ממלכתית על התקפות מצד גורמי שמאל קיצוניים, וכמה פוליטיקאים, שכנראה קרה להם משהו במעלה הדרך, כמו שר הביטחון הקודם, שאמר מעל לדוכן הכנסת שהחייל סרח. מה האלטרנטיבה? להשאיר את המשפחה לבד? לא לדאוג למימון של עורכי דין? של מומחים? אני עשיתי את כל ההשתדלות בהתנדבות מלאה על חשבון זמני הפרטי והזמן שלי עם הילדים למען המשפחה. עשינו כל מה שרק אפשר. בסוף אני לא מנסח את הכרעת הדין, שהיא חד-צדדית מאוד. זה לא משנה מה היינו עושים מבחינה ציבורית ופומבית"

"מבחינה ציבורית ופומבית, שימו לב ש-70% בציבור הישראלי תומך באלאור אזריה", ציין גל. "הוא לא חושב שהיא גיבור, אבל הוא גם לא חושב שהוא צריך לשבת בכלא אפילו יום אחד, כי מדובר בלוחם שפעל מול מחבל רוצח. את זה צריך לזכור. השמחה לאיד הזאת שאני שומע בין השורות מחלק מכלי התקשורת ממש מדהימה אותי. לחלק מהאנשים, בעיקר בתקשורת, אין שום בעיה עם העובדה שלוחם מצטיין בצה"ל, שפעל בשירת פיגוע מול מחבל שבא לרצוח, הורשע אתמול בהריגה, הובל בעבר באזיקים ונחשד ברצח בזמנו".

"אני לא חושב שחנינה זה משהו שהוא כרגע פרקטי ועומד על הפרק", הוסיף גל. "צריך להגיש ערעור. אלאור אזריה לא צריך לחיות עם הכתם הזה של הרשעה בהריגה ולא משנה מה יהיה העונש שייפסק. לדעתי הסיכויים בערעור טובים מאוד. צריך לתת לעורכי הדין לעשות את העבודה ולעסוק רק בזה".

על השמועות על כך שנעלם מהעין הציבורית בגלל הסתבכות אמר גל: "סיימתי את ענייני האישיים וחזרתי לעניינים. מאוד מאוד פשוט. אין מעבר לזה שום דבר".

05/01/2017
הישארו מעודכנים

שרון גל
שרון גל  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)