גבי גזית

מחאת 'באים לבנקאים' חוזרת

גבי לעו"ד ברק כהן: "מה אתה מאמין שתוכל לעשות? הבנקאים חזקים מהרמטכ"ל ורוה"מ"


עורך הדין ברק כהן התראיין בתוכניתו של גבי גזיתבעקבות מאבקו בבנקאים: "רוצים לשלול את רישיוני בגלל שהתנגדתי להתנהלות הבנקאים"

הפעיל החברתי, עו"ד ברק כהן, המוביל את מחאת 'באים לבנקאים', שמוכר לציבור מהסרטון כנגד השרה מירי רגב, התייחס הבוקר (ה') בתוכניתו של גבי גזית להחלטת בית הדין הארצי לעכב את השעייתו בעיסוק עריכת דין: "רוצים לשלול את רישיוני בגלל שהתנגדתי להתנהלות הבנקאים וכעת ממתינים להחלטה בערעור בנושא. המקרה המפורסם בו תיעדתי את השרה מירי רגב אינו קשור לרצון לשלול לי את הרישיון. אני עדיין עוד לא יכול להתקרב לבנקאים אבל יש עוד רבים וטובים שיכולים למחות במקומי לעת עתה".

גבי גזית חיזק את ידו של עורך הדין והוסיף: "אתה הראשון שצעק שיש להפנות אצבע מאשימה לבנקאים ושהם שורש הבעיה. צדקת. היום כשפרשת פרישמן התפרסמה, כל אחד צריך להצדיע לך". השיב לו עורך הדין: "הבנקאים מעוותים את יחסי הכוחות הכלכליים, מנהלים את העוגה בצורה שערורייתית ולא נושאים על כך את האחריות. אני מצפה שהמחאה שלי תעורר את יושבי הארץ להתנגדות גם כנגד הפוליטיקאים שנותנים בהם אמון והם דואגים לעצמם בלבד".

על צעדיו הבאים מספר: "אני עסוק בזירות רבות. יש המון זירות שיש לעורר אותם. אני עוסק כעת בחיבור כל הזירות לחזית אחת של התנגדות. לא יודע אם ארוץ לכנסת אבל יש להתארגן בצורה חזיתית מסודרת כנגד היריבים הפוליטיים. אנחנו לא משוגעים שרצים ברחוב, אנחנו יריבים פוליטיים. יש לנו עמדה פוליטית מבוססת ואנחנו צרכים ליישם אותה".

על המחאה חברתית בשנת 2011 השיב: "היא אמנם לא הורידה את יוקר המחיה אך זה לא מייאש אותי ומצריך המון עבודה בשטח". על ביקורת באופן ההתבטאות שלו אמר: "הביקורת מוצדקת במידה. ביום-יום אין לי סיטואציה כמו זו שהייתה עם מירי רגב. הבוז וההוקעה הוא כלי מחאה שמאזן את חופש הביטוי. אני לא מעודד לאלימות אבל בוז והוקעה הם כלים למחאה כנגד השלטון, לא רק כלפי מירי רגב".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

08/06/2017
הישארו מעודכנים

בנק ישראל
בנק ישראל  |  (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)