ניסים משעל

"אנחנו חיים בגן עדן של פורצים"

תושב בית יצחק בעקבות המקרה שבו תושב היישוב, ניצול שואה בן 82, ירה בפורצים


משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם יו"ר ועדת התשתיות בבית יצחק ומספר על המציאות במושב: "בתוך השטחים החקלאיים מסתובבים פורצים שנכנסים לבתינו יום יום"

בעקבות אירוע בבית יצחק בו ניצול שואה, בן 82,  מצא שני פורצים בביתו, ירה בהם והרג אחד מהם, שוחחו משעל דרור רפאל וספי עובדיה עם רמי בלו, יו"ר ועדת התשתיות בבית יצחק: "אני מכיר את האיש, לא קל לו אחרי האירוע, אתמול הייתה באזור התקהלות רבה. המשפחה נסערת בעקבות האירוע ואני מקווה שהוא יהיה בסדר. הוא לא כל כך בריא בגופו אבל נפשית הוא איש חזק מאד".

על בעיית הפריצות בבית יצחק מספר: "המושב שלנו הוא גדול מאד, השטחים החקלאים מסביבו נמצאים בתוך 'שטח המחנה'. בתוך השטחים החקלאים מסתובבים פורצים שמתצפתים על הבתים ופורצים אליהם יום יום. אינני יודע מי מחזיק אקדח בביתו ומי לא אבל התוצאה ברורה. אנחנו חיים בתוך גן עדן לפורצים. אתמול הלכתי עם אשתי והיא אומרת לי שהיא פשוט פוחדת".

רמי בלו סיפר על מקרה אישי שהתרחש לבנו במושב: "הבן שלי לפני חמש וחצי שנים חזר מבילוי בשלוש בבוקר ונתקל בפורץ שחיכה לו עם סכין מטבח בידו. הבן שלי לקח את עצמו וברח. זהו ביטחון בתוך משפחה? המשטרה חייבת לקחת את עצמה בידיים ולתת לנו ביטחון. אנחנו העלינו את מס השמירה בכמה עשרות אחוזים כי אין לנו מענה מהמדינה ועדיין חוששים".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

11/07/2017
הישארו מעודכנים