103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גלעד שלמור ודורון הרמן

"במשך שלוש שנים נלחמתי לראות את בתי"

וידויו של אב שזוכה מתלונת שווא שהגישה נגדו גרושתו על מעשה פדופילי בבתו


ברהנו טגניה וגלעד שלמור שוחחו בתוכניתם ברדיו FM103 עם חזי (שם בדוי) שגרושתו העלילה עליו כי הוא אנס את בתו: "ניתקתי קשר עם חברים שלא הייתי מסוגל לראות מפאת הבושה"

חזי (שם בדוי) מספר על הסיוט שעבר בעקבות כתב האישום שהוגש כנגדו לאחר שגרושתו העלילה עליו כי ביצע עבירות מין בבתו בת השש: "אני אדם נורמטיבי לחלוטין ללא עבר פלילי, מהיום שהילדה נולדה גרושתי סירבה שאראה אותה, נלחמתי שאוכל לפגוש אותה, נקבעו הסדרי ראייה שאשתי לא הייתה מוכנה להם, היא החלה להפר צווים ולא לאפשר לי לראות את הילדה. נקראתי למשטרה לחקירה של שעתיים ואף שהיתי במעצר, נאמרו לי שם דברים שלא האמנתי שיגידו לי על הבת הקטנה שלי. האשימו אותי שפגעתי בילדה שלי ושעשיתי דבריו איומים".

עוד הוסיף: "את רוב השאלות היה לי מאד קשה לשמוע, עניתי לחוקרת כל פעם מחדש שאני לא מאמין שמאשימים אותי בדברים הללו, הילדה שלי הוא האוצר שלי ואין לי הסבר כיצד לתאר את ההרגשה, כמו פטיש חמש קילו על הראש. אמרתי שוב ושוב שאני מוכן להיבדק בפוליגרף אך לא הרגשתי שהחוקרים קשובים אליי, הייתי במשטרה יותר מפעם אחת ונוצר לי הרושם שהמשטרה לא ניסתה אפילו להבין אותי, הרי אחרי שנה הוגש נגדי כתב אישום, לא האמנתי שאני מגיע למצב הזה".

כשנשאל על בתו סיפר: "עקב החשדות והאשמות הקשים נמנע ממני להיפגש עמה, קיבלתי פעמיים צווי הרחקה ואף דאגו שהסדר הראייה עם הבת שלי יכלול את ההורים שלי שחתמו על הסכם שהם שומרים עליי, אסרו לי לקלח את הילדה והכריחו אותי לישון בחדר במרחק קיצוני מהבית". על הילדה הוסיף חזי: "ילדתי בת שש, היה מאד קשה להסביר לה את הסיטואציה, לצערי היא התרגלה לזה כי התהליך נמשך 3 שנים". "לא סיפרתי לחברי בעבודה על שעברתי", שיתף חזי: "לא הייתי מסוגל לומר זאת, ניתקתי קשר עם חברים שלא הייתי מסוגל לראות מפאת הבושה".

לשיחה הצטרף עורך הדין עדי כרמלי, פרקליטו של חזי (שם בדוי) ומומחה לתלונות שווא וסיפר על התהליך שהוביל לזיכוי המוחלט של מרשו ולסגירת התיק: "נכנסתי לתמונה בערב הגשת כתב האישום, העבירות בהן מרשי הואשם היו של פדופיליה ועבירות מין בקטינה. בשלב הזה הפרקליטות הודיעה לנו תוך 30 יום יוגש כתב אישום ויש לנו זכות לשימוע, צילמנו חומרים ובמטרה ללמוד את התיק, לא הכל היה מותר לנו לראות".

"תפקידנו הראשון היה לתמוך בלקוח", סיפר עורך הדין עדי כרמלי: "הוא היה מרוסק לגמרי כשפגשנו אותו, גם בגלל האשמות כנגדו וגם בגלל הוא לא היה מסוגל לשתף אף אדם במצבו. התחלנו לנהל חקירה מקבילה לזו של המשטרה ולחפש ראיות מזכות. למדנו את כל תיקי המשפחה שהתנהלו בין בני הזוג ואספנו ממצאים שיכולים לסייע לנו. מצאנו באחת המחשבים הישנים של חזי הקלטה עם הילדה המספרת לו כי אמא שלה אמרה לה להגיד דברים מיניים, הוא העיר לילדה שאסור לה לדבר בצורה כזו. בעצם הילדה סיפרה תיאור מיני וסברנו שיש בידינו אס מנצח שישים סוף לסיפור. נגשתי לפרקליטה והשווינו בין הדברים המופיעים בהקלטה לעדות של הילדה, אותם דברים שגרמו לפרקליטות להגיש כתב אישום כנגד מרשי".

"לאחר חשיפת האמת", הוסיף עו"ד עדי כרמלי: "פרקליטות מרכז החזירה לאחור את התיק וחזרה בה מכתב האישום, הגשנו תלונה על מסירת לתלונה כוזבת כנגד גרושתו וגילינו על הדרך שהיא הגישה תצהיר כוזב. נותר לנו עוד הליך קצר עד שהאב יוכל לחזור ולראות את בתו באופן סדיר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

01/11/2017
הישארו מעודכנים

(צילום אילוסטרציה: ingimage)