רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"העדות חושפת דרישה חמדנית למתנות"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
9716

פרשת המתנות - אמנון אברמוביץ' על עדותה של העוזרת של ארנון מילצ'ן


משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו בתוכניתם עם כתב 'החדשות' אמנון אברמוביץ' על עדות העוזרת של ארנון מילצ'ן בפרשת המתנות: "כל זה מקיים את החשד למרמה והפרת אמונים"

הדס קליין, העובדת עם איש עסקים שלכאורה נתן לרה"מ ורעייתו טובות הנאה, העידה במסגרת חקירת תיק 1,000 כי הם אלו שיזמו את קבלת המתנות ממנו ומג'יימס פאקר. אמנון אברמוביץ' התייחס לעדותה: "לאורך השנה אחרונה משפחת נתניהו ממשיכה במותגים 'לא היה כלום כי אין כלום' ו'מותר לקבל מתנות מחברים' עכשיו הם כבר טוענים שמדובר רק בסיגרים ושמפניה. דיווחנו בזמנו שמילצ'ן ביצע סיבוב פרסה בחקירה שלו, בחקירה השלישית הוא נחקר לראשונה באזהרה כחשוד במתן שוחד, מה שגרם לו לחזור בו לגרסתו המקורית. נאמר אז שלא יגעו בו לרעה אם ייצמד לגרסתו הראשונה. הדס קליין נחשבת לעדה מאד אמינה ומסודרת, היא הביאה למשטרה את כל החשבונות ולכן עדותה חשובה מאד. עדותה מסתדרת גם עם עדותה של העובדת הקודמת של מילצ'ן וזו יוצרת תמונת רצף של דרישה חמדנית ותביעה למתנות מצד הזוג נתניהו. בראשית השנה חשפנו ששרה ביקשה שרשרת ולאחר מכן ביקשה השלמה של הסט ודרשה צמיד, הסיפור הזה התרחש באוגוסט 2004, גם אם הייתה עבירה חלה עליה התיישנות".

עוד הוסיף: "המכלול שקיים לפנינו הן דרישות תוקפניות עם מתנות ספציפיות, כולל מפרט ודרישה להשלמה ותוספת. כשהסכומים מגיעים למאות אלפי שקלים על ידי אנשים שיש להם אינטרסים הרי שכל זה מקיים את החשד למרמה והפרת אמונים".

בנוסף התייחס אברמוביץ' אמירתו של יו"ר 'המחנה הציוני', אבי גבאי שטען כי 'השמאל שכח מה זה להיות יהודים' וטען: "זהו פלגיאט על נתניהו ואני נגד הפלגיאט והפלגיאטורים. אני מבין את המגמה של אבי גבאי והיא נכונה, הוא מאמץ תפיסה שמפלגת 'העבודה' מהווה חסם לשינוי הממשל. אני בדעה שמפלגת העבודה צריכה להתפצל, חלק המרכז ימין צריך לעבור למרכז בעוד שהחלק השמאלי יפנה למפלגת שמאל גדולה שבסיסה במרצ. ישנם אנשים רבים שמצביעים 'הליכוד' בגלל המותג של מפגלת 'העבודה' המתקשר אוטומטית למפאי והמערך".

ניסים משעל התייחס לדבריו וטען: "יאמר לזכותו של יצחק רבין ז"ל שבבחירות 92 הוא הרגיש את הפילוג ובפתק הבחירות היה כתוב 'העבודה בראשות יצחק רבין'". דרור רפאל הוסיף לדבריו וטען: "יש כאן בעיה אחרת, בכדי לכבוש את השלטון אתה לא יכול להיות שמאלני, עליך להיות ימני בתחפושת". ענה להם אברמוביץ': "לא, עליך לתת תחושת ביטחון כפי שעשה שרון, יצחק רבין וברק. שלושתם התכוונו לוותר על השטחים אך נתנו לציבור תחושה שהם עושים זאת מתוך תחושת כוח ולא מתוך חולשה". על אמירתו של גבאי שהוא מוכן להיות מספר 2 של יאיר לפיד סיפר אברמוביץ': "אני חושב שהאמירה הזו היא ראויה להערכה, צניעות תמיד ראויה להערכה. בפוליטיקה אין הרבה צנועים".   

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/11/2017

בנימין נתניהו ארנון מילצ'ן
בנימין נתניהו ארנון מילצ'ן  |  (צילום: פלאש 90)