ענת דוידוב בבוקר

"לוחמי הגרילה פוגעים במטרה ולא בסובבים"

בוקי נאה על החיסול בנתיבי איילון שארע אמש (ד') - האם עוברי אורח עלולים להיפגע?


ענת דוידוב שוחחה בתוכניתה עם בוקי נאה בעקבות החיסול שהתקיים בנתיבי איילון אמש (ד'): "הם עובדים נקי כדי שלא נפחד לצאת מהבית"

אמש (ד') במהלך הלילה נשמע רעש חזק בכבישי איילון שהתברר כפיצוץ ברכב במהלכו נרצח אדם אחד ואחר נפצע קשה כשמכוניתו נשרפה כליל. בוקי נאה, כתב פלילים, התייחס לחיסול וטען: "המפוצצים הללו דואגים לעם ישראל ולא פוגעים באזרחים חפים מפשע ואני מודה להם על כך. ישנם מקומות בארץ כמו יפו וחיפה בהם כל היום יורים אחד בשני והורגים במגזרי הערבי עם יד קלה יותר על ההדק. מידי פעם מישהו מהם עבר מיפו למגדל בתל אביב והורגים אותו, אז נהיות כותרות ראשיות בעיתון. זהו חלק מסכסוך שלא נחשף רבות בכלי התקשורת עד אשר פוגע בשגרת החיים של הציבור. אח של אחד מהמעורבים גר בבניין סיטי טאוור ונחשף כי המשטרה הוזעקה למגרש החניה במקום ופירקה GPS שהוצמד לאחת המכוניות. אנחנו לא נדע לעולם אם היה מדובר במטען חבלה מראש שהוצב מראש במכונית או שהוא הוצב רק לאחר מכן".

ענת התייחסה לדבריו: "אותי לא מעניין אותם הרוגים מהפיצוץ ברכב ואיך הם הגיעו לסיטואציה הזו, אותי מעניין הביטחון האישי של האזרחים, אנחנו מסכנים אותנו ואת הילדים שלנו. היכן המשטרה?  מה היה עוצר בעד אותם פושעים לבצע את הפיצוץ בכביש סוען ולפגוע בהמונים"? השיב לה בוקי נאה: "המשטרה עובדת אך לוחמי הגרילה האלו רוצים להרוג את השני וכל הזמן ירצו להרוג אחד את השני. אנחנו צרכים להתפלל לבורא עולם שאנחנו האזרחים אינם מעורבים בסיפורים הללו ולהודות לאותם אנשים שאת חיסול החשבונות מבצעים עם כמה שפחות מקרים של פגיעה בכלל בשנים האחרונות. בן כהן לדוגמא פוצץ בצהריי היום באמצע גבול גבעתיים-רמת גן ורק אנשיו נפגעו, אלו אנשים שעובדים נקי כדי שלא תפחדי לצאת מהבית. ככל שיפגעו חפים מפשע הכותרת תהיה יותר ארוכה ולאורך זמן. עוד כמה דקות הסיפור ירד מהכותרות ונשכח ממנו אך אם את היית נפגעת מהפיצוץ בכל צורה שהיא היית מתראיינת ולא נותנת לסיפור לרדת מסדר היום הציבורי. אף מכונית לא נפגעה מהפיצוץ וכל שקרה זה שאנשים נבהלו מהרעש".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

16/11/2017
הישארו מעודכנים

פיצוץ חיסול איילון
פיצוץ חיסול איילון  |  (צילום: פלאש 90)