רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן ואריה
עם בן כספית ואריה אלדד

"שפל שהפוליטיקה הישראלית לא ידעה כמותה"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1014

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון בעקבות אישור 'חוק ההמלצות' בקריאה ראשונה בכנסת


בן כספית ואריה אלדד שוחחו עם שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון שנערך לעידן אחרי נתניהו: "אני נערך לבחירות בין אם יהיו בקרוב או לא. אני בונה רשימה לקרב פוליטי, אחשוף את הרשימה כשאדע מתי יהיו הבחירות, בינתיים אני חורש את הארץ"

לאחר כמעט שבוע אחרי הפיגוע הקטלני בו נהרגו יותר מ-300 איש בסיני, הורה נשיא מצרים לצבאו להשתלט ולייצב את חצי האי עליו שולט ארגון דאע"ש. שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון התייחס לפיגוע בסיני וטען: "נשיא מצרים התכוון ברצינות לדבריו, אני לא יודע אם כוחותיו אכן יכולים לבצע פעולה שכזאת אך אני חושב שמה שקורה בסיני הוא כתוצאה של הזנחה רבת שנים מאז שישראל יצאה ממצרים. כשאנחנו עזבנו המשטר המצרי החזיר את הבדואים ובינתיים דאע"ש הגיע. כשיש תסכול קל לשכנע אזרחים לפנות לארגוני קיצון".

על החזית הסורית והמעורבות האמריקאית שהולכת ופוחתת במזרח התיכון טען יעלון: "כתבתי מאמר בעקבות ביקור האחרון שלי בארצות הברית. אובמה החליט להתנתק מהמזרח התיכון אך חזר אליו בגלל דאע"ש מבלי להתמודד עם איראן כמו שצריך ואף חתם על הסכם גרוע. הוואקום שנוצר הביא את דאע"ש והוביל לכניסה איראנית בסוריה. מאחר ואני לא רואה אסטרטגיה אמריקאית בנושא הצעתי אסטרטגיה מפורטת במאמר. בסופו של דבר לארצות הברית יש אינטרס למנוע מהמזרח התיכון להיות בניהולו של דאע"ש וחיזבאללה".

"אני חושב שהמדיניות שביצענו עד כה היא חכמה", הוסיף בוגי יעלון: "כשאנחנו בוחרים צד יש לכך השלכות וישראל עשתה בחוכמה כשהחליטה לא להתערב. כשישנם גורמים שמאיימים על ישראל עליה להפעיל את כוחותיה ולהגיב בכוח ולכן עלינו להיות ערוכים. לא נכון לקיים דיון לאיזה צד ישראל תסייע בתקשורת, ברגע שתמכנו פומבית בכורדים פגענו בהם".

על חוק ההמלצות הגיב משה (בוגי) יעלון בכאב: "אני מופתע כל פעם משפל חדש. חוק ההמלצות הוא שפל חדש ואני אומר זאת בצער. כשעוסקים בהישרדות פוליטית כאינטרס מספר אחת אנחנו בבעיה, ברור לחלוטין לכולנו במה מדובר, יש פה שפל שהפוליטיקה הישראלית לא ידעה כמותו, אנחנו נשלם את המחיר בתווך הארוך. שלשום היה יום של שפל ואני מקווה שציבור הבוחרים יבוא חשבון עם מי שהצביע עליו. אם החוק אמור להגן על אלו שרק חשודים שיוצאים בלא כלום אז יש על מה לדבר, אך מה שאני רואה היום זו מתקפה פרועה על בית המשפט, המשטרה, משרתי הציבור ועל התקשורת. אפשר לקבל דיון על דמוקרטיה אבל לא דיון שמיועד להגנה על החשודים ועל הישרדות פוליטית".

לסיום התייחס משה (בוגי) יעלון לשמועות על בחירות באופק והצהיר: "אני נערך לבחירות בין אם יהיו בקרוב או לא. אני בונה רשימה לקרב פוליטי, אחשוף את הרשימה כשאדע מתי יהיו הבחירות, בינתיים אני חורש את הארץ".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

29/11/2017

משה בוגי יעלון
משה בוגי יעלון  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)