רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
רוני דניאל

בידקו את מזג האוויר לפני שתזמינו טיסה!

עו"ד אהוד פאי: "ביטול טיסה בשל תנאי מזג אוויר עלול לפטור את חברות התעופה מפיצוי"


רוני דניאל שוחח עם עורך הדין אהוד פאי, מומחה לענייני תעופה ותיירות, שהסביר על זכויות הנוסעים והתייחס בין היתר לנושא של זכאות הנוסעים לקבלת פיצוי כספי במקרים של עיכוב בטיסה וביטול טיסה בעקבות תנאי מזג אוויר.

טיסות רבות לרחבי אירופה בוטלו בעקבות תנאי מזג אוויר קשים. עורך הדין אהוד פאי, מומחה לדיני תיירות ותעופה התייחס לביטולים וטען: "מידי שנה אנחנו עדים לביטולים ועיכובים בטיסות בעקבות תנאי מזג האוויר. במצב רגיל של ביטולי טיסות הנוסעים זכאים לקבל פיצוי כספי מחברות התעופה בין 1,200 ש"ח – 3,000 ש"ח, תלוי במרחק הטיסה. במקרה בו הטיסה מבוטלת עקב תנאי מזג אוויר קשים החברות יהיו פטורות מתשלום פיצוי אך יהיה עליהם לספק שירותי סיוע על חשבונם. יש לעשות הבחנה בין זכאות לפיצוי כספי לבין זכאות לקבלת החזר הוצאות משירותי הסיוע. במקרים של ביטולי טיסה עקב שלג חברות התעופה יהיו פטורות מפיצוי כספי אך יחויבו להחזיר את הסכום בו נרכש כרטיס הטיסה. במידה ואדם תקוע בפריז לדוגמא, חברות התעופה יצטרכו לספק עבורו מלון, מוניות ואמצעי תקשורת על חשבונם. במקרים של ביטולי טיסה חברות אמורות ליידע את הנוסעים בזכויות שלהם. לעיתים קרובות החברות לא מיידעות את הלקוח בזכויותיו ולכן חשוב לציין שאם הנוסעים נדרשו להוציא כספים בחו"ל בעקבות העיכוב או ביטול הטיסה, כדאי להם לשמור את הקבלות ולדרוש החזר כספי".

עוד הוסיף: "יש לציין דבר נוסף, במידה ונוסעים רוצים להטיס ציוד יקר ערך כמו ציוד סקי, יש לציין זאת טרם הטיסה ולמלא טופס הצהרת ערך מיוחד כך שאם הציוד יינזק יהיה ביטוח, אלו שנוסעים לחופשת סקי ממליץ להם גם לרכוש ביטוח בריאות אתגרי".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

12/12/2017
הישארו מעודכנים

מטוס בשלג
מטוס בשלג  |  (צילום אילוסטרציה: ingimage)