אילה חסון

"האזנות סתר תורמות לזהות גם מנהל לא תקין"

נצ"מ (בדימוס) אבי דוידוביץ' על הקלטות ישראל ביתנו שלא נוגעות במישרין לפלילים


אילה חסון שוחחה בתוכניתה עם נצ"מ (בדימוס) אבי דוידוביץ' שהתייחס להקלטות ישראל ביתנו: "יש להציף את הדברים על מנת שיתוקנו"

החקירות סביב מפלגת ישראל ביתנו חשפו מי באמת שולט בתשתיות מדינת ישראל. נצ"מ (בדימוס) אבי דוידוביץ', קרימינולוג וסגן מפקד היאחב"ל לשעבר התייחס להתנהלות שזיהתה המשטרה המהלך החקירה כשביצעה האזנות סתר: "הרבה פעמים קורה שהמהלך האזנות סתר נחשפים חומרים שלא נקשרים בהכרח לפעילות פלילית ברורה אך מעידה על מנהל לא תקין שעלול להוביל לעבירות. אחרי שהחקירה מסתיימת ואין חשש לחשוף את הדברים, המשטרה מרבה לשבת עם הממונים ותוהה עמם לגבי התובנות המקצועיות שעלו מהפעילות המשפטית על מנת לסתום את הפרצות שנחשפו".

"לדוגמא, בשנות ה-90 התקיימה חקירה ענקית על משרד הפנים ורשות האוכלוסין שחשפה תעשייה להשגת תעודת אזרחות ישראלית במרמה ובהונאה. במהלך איסוף המידע, כולל האזנות הסתר, התגלה תהליך עבודה לקוי שאינו בהכרח פלילי. לאחר סיום החקירה ישבנו עם בכירים ברשות האוכלוסין ועם גורמים במבקר המדינה והצגנו את התובנות על מנת למנוע ממקרים שכאלה לקרות בשנית. אנחנו פועלים במסגרת ניסיון למנוע עבירות, כשאנחנו רואים שמשהו ברשויות המדינה מתנהל בצורה לקויה, גם אם לא מדובר בהליך פלילי, יש להציף את הדברים על מנת שיתוקנו"

אילה חסון התייחסה להקלטות: "בהקלטות אנחנו עדים לכוחות שמופעלים לאינתיפאדות שנערכות מאחורי גבה של החשבת הכללית של האוצר, שהיא שומרת  הסף והאחראית על הכסף של כולנו. כולנו יכולים להתבטא מידי פעם בצורה לא ראויה אך הדיבור הסקסיסטי הזה מבחיל". ענה לה דוידוביץ': "אם במהלך חקירות עולים חומרים שמעידים על מסע ציד שנעשה נגד שומר סף יכול להיות שיש לשבת עם גורמים במבקר המדינה ולהעביר את האינפורמציה לאחר סיום החקירה. אי אפשר להשאיר חומר שכזה במגירה ולעבור לסדר היום. כולנו בסופו של דבר משרתי ציבור ולכן המשטרה עושה שימוש בחומרים הללו מעבר לחקירה לבדה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

18/01/2018
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון