רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"יהיה כתב אישום נגד נתניהו, היועמ"ש לא יוכל לסגור את התיק"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
7618

גיא פלג על המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם כתב 'החדשות' גיא פלג שהתייחס להמלצות המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בחשד לשוחד: "היועץ המשפטי לא יוכל לסגור את תיק 1,000"

המשטרה הודיעה אמש (ג') לראש הממשלה בנימין נתניהו כי היא ממליצה להעמידו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בשני תיקי החקירה שבהם הוא מעורב (1,000 ו-2,000). גיא פלג, כתב חברת 'החדשות', התייחס להמלצות: "בחברת 'החדשות' הכירו את כל הפרטים שפורסמו אמש (ג'). לעיתים ישנם דברים שאנחנו יודעים ישנם מגבלות פרסום, לא הופתענו מדבר.על פי הערכתי מחרב התמרון של היועץ המשפטי לממשלה בתיק 1,000 אינו גדול והוא לא יוכל לסגור את התיק. אם היועץ המשפטי להחליט להגיש כתב אישום על הפרת אמונים הוא יוכל לעשות זאת על קרקע מוצקה ובטוחה מאוד. לדעתי בסופו של דבר יוגש כתב אישום כנגד ראש הממשלה והוא יהיה על שוחד או על הפרת אמונים, מבחינה ציבורית זה לא משנה דבר"

ספי עובדיה, שנמצא בגני התערוכה לקראת נאומו הצפוי של ראש הממשלה הבוקר (ד') הוסיף לדבריו: "ח"כ יאיר לפיד הוא עד חשוב בסיפור אך אינו החשוב ביותר. המשטרה הצביעה על אינטרס בין מקבל השוחד לנותן השוחד דווקא בסיפור הויזה של מילצ'ן שנתפרה למידותיו.  נתניהו בחר במהרה להכריז כי יאיר לפיד הוא יריב פוליטי שלו ולכן מנסה להפיל אותו. נתניהו ניסה להגיע אליו במשך 4 שנים בבקשה לקדם הצעת חוק שאמורה להטיב עם מקורבו. עליו לספר מה הוא יודע בחקירה. עתה מנסים להדביק לו את תווית ה'שטינקר' שמנסה להפיל את ראש הממשלה. יש כאן ניסיון להטיב עם איש עסקים שמרעיף מתנות על ראש הממשלה".

"אינני מסכים עם הניתוח של ספי עובדיה", הבהיר גיא פלג: "לטעמי ח"כ יאיר לפיד הוא עד מפתח. לראש הממשלה יש טענת הגנה מצוינת על כך שארנון מילצ'ן הוא אדם שתרם רבות לביטחון המדינה, לאור הפעילות הביטחונית של מילצ'ן הוחלט להשעות לו את מתן הוויזה לארצות הברית והוא נרתם לעזור לו. ראש הממשלה ממשיך לטעון שמילצ'ן חבר שלו ואסור היה לו לדבר עם שר האוצר בבקשה לתיקון חוק בעבור מילצ'ן שמשמעותו היא עלות של מיליוני שקלים למדינת ישראל. יאיר לפיד העיד במשטרה כי ראש הממשלה שאל אותו 'דיברת כבר עם מילצ'ן?' ובכך מעיד שראש הממשלה שוחח עם ארנון מילצ'ן על החוק שהוא מעוניין לקדם עבורו ושמילצ'ן ביקש ממנו לדבר עם שר האוצר".

עוד הוסיף: "יאיר לפיד קיים פגישה מתועדת עם ארנון מילצ'ן בנושא הויזה שלו טרם פנייתו למשטרה. לפיד לא ידע אז שארנון מילצ'ן מחלק מתנות יקרות לראש הממשלה לאורך שנים אלא חשב שראש הממשלה מתעניין בהצעת חוק בעניינו. ארנון מילצ'ן התנהל בזחיחות במהלך החקירה וסיפר בעצמו למשטרה את הפרטים. ראש הממשלה היה צריך לסגת אחורה כשמדובר בחבר קרוב שלו, המשמעות היא שראש הממשלה ניסה לחוקק חוק שיטיב עם חברו הקרוב לאחר שהוא מספק לו באופן קבוע מתנות יקרות ערך לאורך שנים".

על מעמדו של נוני מוזס בהכרעת הדין טען: "אנחנו טרם הגענו להכרעת הדין ואינני מצוי ברזולוציות הללו עוד. אנחנו יודעים שנוני מוזס הציע לראש הממשלה סיקור אוהד ואת השלטון ומנגד יודעים שראש הממשלה ביצע מספר פעולות לנסות לקדם את האינטרסים הכלכליים של מוזס".

"פנינו כעת לקראת החלטותיו של יועץ המשפטי לממשלה", הדגיש פלג: "תיק 1,000 הוא תיק שהתפתח תוך כדי חקירה אליו נוספו עוד ראיות. תיק 2,000 נשאר באותו מקום בערך ונשען על ההקלטות. עושה הרושם שהיועץ המשפטי לממשלה שמע את ההקלטות הללו ולא נפל מהכיסא, מהיום שהוא שמע את ההקלטות ועד לרגע שהחלה חקירה בנושא חלפו שמונה חודשים!"

ספי הוסיף לסיום: "ייתכן שראש הממשלה אף יבקש מהיועץ המשפטי הקודם להעיד על דרך עבודתו בניסיונותיו לסגור את ערוץ 10. לעת עתה לראש הממשלה תהיה חצי שנה של שקט תעשייתי לאחר שהצליח להרגיע את המערכת הפוליטית ולהציב את החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה כאירוע המשמעותי ביותר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/02/2018

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)