רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

מיקי זוהר על חקירות ראש הממשלה: "לא נלך כצאן לטבח"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
12185

לאה גולדין זועמת: "שמור על הפה שלך ושקול מילים. זו בושה וחרפה"


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו בתוכניתם עם ח"כ מיקי זוהר, שהתייחס לאיומי המפלגות החרדיות לפרק את הממשלה: "אני משקף את מה שהעם מרגיש"

מה חושבים במפלגת השלטון על האיומים הנשמעים מצד המפלגות החרדיות לפירוק הממשלה בשל חוק גיוס החרדים? ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הסביר: "אני לא בטוח שאנחנו נלך לבחירות, אני לא חושב שיש טעם לכך ואני סבור שהחרדים יפנימו את זה. אני מקווה שהם לא יעלו על עץ גבוה מדי. השר ליצמן מוזמן לשבת בממשלת שמאל. הציבור שלו לא מעוניין בכך אך נראה אותו מתמודד בממשלה כזו על סוגיות דת ומדינה".

על חקירות ראש הממשלה ציין זוהר כי "אמרתי זאת בעבר בצורה ברורה, כפי שיגאל עמיר רצה להפיל את ראש הממשלה בצורה לא דמוקרטית כך גם עושים רצח אופי לראש הממשלה כיום. במקרה הזה השמאל, בחסות התקשורת, הם יגאל עמיר. אלה אנשים הרוצים לשפוך את דמו של אדם באמצעות רדיפה פוליטית ורצח אופי. זה גם מה שהעם מרגיש". על דבריה של שרת התרבות, שהשוותה בין השמאל ליועציו של אחשוורוש אשר נתלו באשמת בגידה, טען: "נבחרי הציבור רוצים לומר דברים קיצוניים כדי לזעזע, מה שקורה כאן עבר את כל הגבולות. מה שהשמאל עושה זו כבר מזמן אינה ביקורת".

דרור רפאל התייחס לדבריו ואמר: "גם דבריך חדלו להיות ביקורת. אתה מאשים את השמאל וקורא להם רוצחים". זוהר השיב לו: "אנחנו לא נלך כצאן לטבח ונרכין ראש. אנחנו עושים את תפקידנו בכל מחיר".

"אתה מחזיר אותי למפגש הראשון שהיה לנו בוועדה לביקורת המדינה", הגיבה לאה גולדין, "אני דור שני לשורדי השואה ואתה מרשה לעצמך להשוות את המקרה של נתניהו לשואה, זה לא ייאמן. שלא תעז לומר שהעם חושב ככה כי אף אחד לא חושב ככה. שמור על הפה שלך ושקול מילים. ההורים שלי היו כצאן לטבח. זו בושה וחרפה".

"את טועה. אני מאוד מעריך אותך, אך עמדותיי ברורות ולא אתנצל על דבריי", הגיב זוהר. "אני לא יפה נפש, אני משקף את מה שהעם מרגיש. אני מייצג את מיליון האנשים שהצביעו לליכוד ומרגישים שמנסים לגנוב להם את השלטון בדרך לא דמוקרטית".

"מי הם האנשים שאתה מאשים? אנשים העושים את תפקידם על פי החוק?" שאל אותו ספי עובדיה, "היועץ המשפטי לממשלה מנסה לרצוח את רבין? צריך לתלות אותו על העץ? אביחי מנדלביט אישר את החקירות נגד ראש הממשלה שאתה יוצא נגדן. הוא אישר כל צעד שאתה יוצא נגדו".

"כל צעד שמעלה חשד עליו להיבדק. כך זה צריך להיות", ענה זוהר. "כל חשד שהשמאל מעלה צריך להיבדק, ולכן היועץ המשפטי אישר את הבדיקה. השמאל והתקשורת מרשיעים את ראש הממשלה לפני ההכרעה בבית המשפט. הם פוגעים בו מהבוקר ועד הערב, מכפישים אותו ומכופפים את ראשו. פיתחו את מהדורת שמונה בערב ותראו בחדשות מהי רדיפה פוליטית, הציבור מבין את זה וזו הסיבה שאנחנו עולים בסקרים".

כשנשאל אם הרגיש ככה בחקירות נגד אהוד אולמרט, אמר ש"אי אפשר להשוות בין השניים. בנימין נתניהו נחשד ב-19 פרשיות ואף אחת מהן לא הוכחה כנכונה. 13--14 מהן כבר נסגרו מזמן. זה לא נשמע לכם חשוד?"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

04/03/2018

ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר  |  (צילום: פלאש 90)