רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

בחירות ב-2018?

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
11356

רביב דרוקר: "נתניהו רוצה בהקדמת בחירות, בין כל האופציות שיש לו זו הכי טובה"


ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו עם פרשן 'חדשות 10', רביב דרוקר שהתייחס להערכות להקדמת הבחירות: "אי אפשר להסביר היום למצביעי העבודה מדוע להצביע לגבאי"

האם המערכת הפוליטית נערכת לבחירות? רביב דרוקר סיפר על הקולות מירושלים: "אינני יודע אם יוקדמו הבחירות. אני מניח שנתניהו רוצה להקדים את הבחירות וגם עשה זאת בעבר וכשהוא חזר הוא גילה שהמצב לא היה כפי שהשאיר אותו. אם נתניהו יגיע לכנסת ויקדים את הבחירות אף אחד לא יעצור אותו".

ניסים משעל התייחס לדבריו: "יש לי הרגשה שבסוף יימצא הפתרון", רביב דרוקר השיב לו: "משבר הגיוס אינו משבר מזויף, מדובר בנושא קשה לא משנה באיזו קואליציה. הפעם לא כל הכדורים בידיים של נתניהו הוא ממתין שהשר כחלון יעשה בשבילו את העבודה. השר כחלון דורש לאשר את תקציב 2019 באמצע מרץ 2018, דבר שלא היה בתולדות מדינת ישראל ועל זה הוא מוכן להתפטר, עמדה זו היא שעלולה לגרור אותנו לבחירות. על פי העיקרון המוסרי של כחלון כל דבר שסוכם במערכת הפוליטית חייב להתבצע במועד. בעבר כחלון כבר הסביר לנו שהוא לא יגרור את מדינת ישראל לבחירות על לא כלום, מה קרה לו הפעם?".

כשנשאל מה יהיה עם חקירות נתניהו במידה ויוקדמו הבחירות השיב: "בין כל האופציות שיש לנתניהו בחירות היא האופציה הטובה ביותר. הוא מכיר כיום את הראיות טוב יותר מכולנו, האיום המשפטי עליו רק ילך ויגבר מעתה. ככל שמועד הבחירות יהיה סמוך לאתגר המשפטי הסיכון של נתניהו יהיה נמוך יותר. אם כחלון יסכים לפשרה וידחה את אישור התקציב למאי נוכל להינצל מהבחירות".

ספי עובדיה הוסיף לדבריו: "מה יכול לשנות את הגרף כדי שלא תהיה כהונה נוספת של בנימין נתניהו? הוא נמצא בתחתית החקירות וזה לא מפריע לו, הוא נמצא בתיאום עם ארצות הברית בנוגע לשגרירות ורק מתחזק. בנוסף צפוי לנו טקס 70 שנות קיומה של מדינת ישראל שבקלות יכול להפוך להיות חגיגת תעמולה של מפלגת הליכוד". דרוקר ענה: "כבר היו בעבר פאנלים כאלה בה נתניהו הוביל בבחירות וצנח, ראינו את התנודות הגדולות. בשנת 99 נתניהו התחיל בחירות כשהוא מנצח את ברק ולבסוף הפסיד. יכול להיות שאנשים יתחילו להבין שנתניהו נמצא בשלטון יותר מידי זמן, מדובר על עשר שנות כהונה במצטבר".

על אבי גבאי הוסיף: "יכול להיות שלפיד יתחיל לרוקן את המנדטים מאבי גבאי. אני חושב שאבי גבאי יצלול למספר חד ספרתי בבחירות הבאות, אינני יודע אם זה יתורגם למהלך הדחה אך היום אי אפשר להסביר למצביעי העבודה מדוע להצביע לגבאי. אנשים רוצים שלפיד יחליף את גבאי כי יש לו יותר סיכוי". על אהוד ברק ציין: "ברק מסתובב סביב הבית, דופק בדלת ולא נותנים לו להיכנס. הוא מקווה שכשיתעורר רעיון ההדחה של אבי גבאי הוא יחזור לכהונה זמנית".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

05/03/2018

ישיבת שרי הממשלה
ישיבת שרי הממשלה  |  (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90)