רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"מפרסם הסרטונים המתין תקופה ארוכה - וערך אותם"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
11307

יועץ התקשורת של החנות שבבעלות נטע אלחמיסטר מתייחס לתיעודה של הדוגמנית בעירום


אילה חסון שוחחה עם יועץ התקשורת של נטע אלחמיסטר על סרטון העירום של עדן בן זקן שהופץ ברשת: "לא היינו צריכים לאפשר לבנות למדוד בגדים במחסן"

לאחר שהזמרת עדן בן זקן תועדה מחליפה בגדי ים בחנות בננהוט, השייכת לדוגמנית נטע אלחמיסטר ולנועה בני, הופצו הבוקר (ד') שני סרטונים שבהם נראות נשים נוספות במערומיהם מאותו יום, בהן אלחמיסטר עצמה. איתמר חושן, יועץ התקשורת של החנות בננהוט, התייחס למעצר של החשוד הפוטנציאלי הבוקר: "בדיוק קיבלנו את ההודעה על כך שאדם נעצר בפרשה וחשוד שהדליף את הסרטון. זה נותן לנו תקווה שהפרשה מתקרבת לסיומה ונדע מי הפיץ את הסרטונים. אני שמח שאנחנו יכולים לזרוק לפח את הנרטיב השקרי והמוטה שעשה עוול קשה לשתי מנהלות החנות בנות ה-22 שהקימו עסק מצליח בעשר אצבעות, ונקלעו לתסבוכת משפטית ופלילית קשה מאוד. לפני דקות ספורות דיברתי עם דוברת מחוז תל אביב ודוברת משטרת ישראל בנושא והן אמרו לי להיעזר בסבלנות".

"אנחנו חיים היום בעולם דיגיטלי והכל ניתן לפריצה בסופו של דבר", הוסיף: "עשינו כל מה שאנחנו יודעים לעשות בכדי לשמור על המערכת עשינו. יש לציין שהמערכת שנמצאת בחנות הייתה ברמה גבוהה מאוד ומי שפרץ אליה ידע מה הוא עושה. מדובר באדם שישב על הסרטונים הרבה זמן או שביצע שיחזור טכנולוגי של סרטי הוידאו שתועדו אשר נמחקים כל שלושה חודשים באופן אוטומטי".

לשיחה הצטרף מומחה להגנת פרטיות, עורך הדין דן חי שהתייחס לדברים: "שמירה של סרטונים למשך שלושה חודשים היא מוגזמת, הסטנדרט הוא 30 יום. גם אם נמצא האדם שהפיץ את הסרטונים נשאלת השאלה האם היה כשל בחנות והייתה פריצה שקראה לגנב. ייתכן שלא היה סדר בין מורשי הגישה במקום. ייתכן שאחד ממתקיני המערכת פרץ אליה ולקח את המידע. שאלת השאלות היא מדוע הוצבה מצלמה במחסן ומדוע אין שלט על כך בחנות. היום המצלמות הן מצלמות רשת וכולן ניתנות לפריצה. כל אדם שמתחבר ל-WIFI של החנות יכול לפרוץ למצלמות'".

איתמר חושן השיב לו: "לא מדובר חדר הלבשה אלא מחסן בו נשים השתמשו כחדר הלבשה כשנוצר עומס בחנות. בכניסה לחנות ישנו שלט שמעיד על כך ישנם מצלמות מפוזרות בחנות. כלקח מהאירועים האחרונים הוחלט לאסור כניסה של אנשים נוספים למחסן מלבד אנשי הצוות. לא היינו צריכים לאפשר לבנות למדוד בגדים במחסן".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

07/03/2018

נטע אלחמיסטר מצלמה נסתרת
נטע אלחמיסטר מצלמה נסתרת  |  (צילום מסך)