103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

בנט: "אני מכפיל את כוחי; נתניהו יאבד את המדינה"

שר החינוך תוקף: "על חקירות לא הולכים לבחירות" • מזהיר: "נתניהו יגלה שהוא לבד"


דרור רפאל וספי עובדיה שוחחו בתוכניתם עם השר נפתלי בנט שהתייחס למשבר הקואליציה ולפתרון של בנימין נתניהו: "לפני עשור עמדנו על 300 מתגייסים והיום אנחנו עומדים על 3,000"

לאחר דיונים ארוכים אל תוך הלילה, הקואליציה לא מצאה אמש (ש') את דרך המלך לפתרון המשבר הקואליציוני. עדיין נותרה הצעה לטיוטה של חוק פטור מגיוס, שתהיה מוסכמת על היועץ המשפטי לממשלה והכוללת התחייבות פומבית של השר אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) ושל שאר הסיעות לאפשר את המהלך ולהמשיך לשבת בממשלה. השר נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס לדיונים ואמר: "אני עדיין לא יודע אם הולכים לבחירות, זה תלוי בנתניהו. אני כבר לא יודע מה נתניהו רוצה, אם הוא רוצה בחירות כולנו נלך לבחירות. משנה לשנה מספר המתגייסים שלנו גדל. לפני עשור עמדנו על 300 מתגייסים והיום אנחנו עומדים על 3,000".

עוד הוסיף בנט: "אין משבר בנוגע לגיוס החרדים. הם מתגייסים בקצב מסוים ואנחנו לא רוצים שהם יתגייסו בקצב מהיר יותר, כי צה"ל עוד לא מסוגל להכיל את כולם. גם אתם לא הייתם רוצים שעשרת אלפים חרדים יתגייסו במכה אחת, כי צה"ל לא יודע מה לעשות איתם. אם נתניהו וליברמן החליטו להוביל את מדינת ישראל לבחירות כאילו מדובר בצעצוע, הם יגלו שהם יאבדו את המדינה".

כשנשאל אם הרצון של נתניהו להקדים את הבחירות קשור לחקירות נגדו, השיב בנט: "יכול להיות, אני לא עושה את החישובים של נתניהו כי זה מאוד מסובך. אנחנו מנהלים מדינה ואני מגבה את ראש הממשלה וטוען שעומדת לו חזקת החפות. אם הוא החליט טקטית ופרסונלית שהוא מעדיף לגרור את מדינת ישראל לבחירות שנתיים לפני הזמן הוא יגלה שהוא ישאר לבד".

"יכול להיות שאתם אשמים בזה", אמר לו ספי עובדיה, "כשקראו לכם להציב גבולות לנתניהו לאחר גילויים על החקירות נגדו אתם בחרתם לשתוק, ולכן הוא ממשיך לא לספור אתכם".

"אתה טועה", ענה בנט. "אני אמשיך ללכת עם האמת שלי. על חקירות לא הולכים לבחירות. אם נתניהו מתכנן ללכת לבחירות בגלל החקירות הוא יגלה שהוא לבדו. אני מכפיל את כוחי לפי הסקרים, הציבור מוכן לגונן על ראש הממשלה כשהוא רואה ממשלה עובדת, ושיש לו ראש ממשלה שעובד בשבילו. כשהוא יראה שראש הממשלה מתכנן לקחת את כולנו לבחירות ולשתק את כל המשק, הציבור יחשוב אחרת".

"אנחנו לא נעבוד עם ראש ממשלה הפועל ממניעים פרסונליים", הדגיש, "כשהוא עבד למען מדינת ישראל ידענו לגבות אותו, אם הוא יחליט לגרור את מדינת ישראל לבחירות הוא יגלה שהציבור לא איתו. הציבור הוא לא צעצוע וזה לא משחק. אני אעמוד מאחורי נתניהו כשהוא יעבוד למען מדינת ישראל. באתי לפוליטיקה בשביל המדינה ולא בשביל הפוליטיקה. מי שהופך את הפוליטיקה לכלי פרסונלי ישלם על כך מחיר כבד. מדובר בצעד חדש של נתניהו. כבר פתרנו את המשבר והבאנו חוק מחמיר יותר מהחוק הקיים עבור החרדים ולפתע ליברמן עושה סצנות, יכול להיות שהוא מתואם עם נתניהו. אני לא יודע איך יסתיים היום הזה, רק ראש הממשלה יחליט איך זה ייגמר. מישהו התעורר בבוקר ועשה את החישוב שלו שהוא צריך בחירות, והוא מנסה למכור את הסיפורים שלו. אני עובד קשה מאוד לשיפור מערכת החינוך והצלחנו לגרום ל-50% בחמש יחידות במתמטיקה. כל התהליכים הללו יעצרו".

על הגברים שזכו בפרס ישראל ציין: "לאחרונה נבחרה כלת פרס ישראל ויש עוד חודש עד לסיום ההחלטות הסופיות. בכל הוועדות נכחה אישה וכל ועדה עובדת באופן אישי. פעם הייתה פה מדינה ששלט בה הרוב הגברי שעשו דברים נהדרים וכיום הם מקבלים הערכה על כך. אני פועל לתקן את זה ולקדם נשים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

11/03/2018
הישארו מעודכנים

שר החינוך נפתלי בנט
שר החינוך נפתלי בנט  |  (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)