רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

שינוי מקצועי? "כן, לכי תעשי משהו מעניין"

מאזינה: "הכל היה לי ברור ואיבדתי את התשוקה" • אלון: "אין שאלה, חשבי מסלול מחדש"


האם בתום דרך מקצועית ארוכה כדאי לשנות כיוון רק כי נגמר החשק? על פי אלון גל, התשובה היא חד־משמעית.

מאזינה (45) ששוחחה עימו ב־103FM, סיפרה כי היא חלתה בסרטן בשנת 2010, והבריאה ממנו לחלוטין. "מבחינתי השנה הזו הייתה סוג של היריון, ואחריו אני מרגישה שנולדתי מחדש", סיפרה, "ראיתי המון טוב בעולם והחלטתי שאני רוצה להיות בצד שנותן. בחרתי בתחום של נערות בסיכון".

המאזינה, שנכנסה לתחום, סיפרה כי השקיעה זמן ומשאבים רבים לרכישת כלים במקצוע, למדה תואר ראשון ויצרה רשת חברתית ענקית. "ואז, כשהחלטתי ללמוד תואר שני בניהול עמותות, פתאום איבדתי את התשוקה", היא אומרת, ומסבירה: "ברגע שעשיתי בדיקת היתכנות גיליתי שיש מחסור בתחום הצעירים, ובתחום שלי אין לי איך להגיע למימוש עצמי".

אלון גל לא ראה בעיה בסיפור. "המטרה לקחה אותך לעשות דרך מדהימה - וטוב שכך", אמר, "אבל - הנתונים השתנו ולכן את לא תעשי את זה. מה כל כך מורכב? למה את מסבכת?"

המאזינה הסבירה כי עד עתה הכל היה ברור לה, אך גל הבהיר באופן חד־משמעי: "אם הייתי שומע שאת תקועה בפחד הייתי קורע לך את הצורה, אבל אני לא שומע את זה. יצאת לדרך מסויימת, התגברת ואיבדת את התשוקה".

כאשר המאזינה הדגישה כי היא "חייבת להיות בנתינה" המליץ לה גל: "בואי תתמקדי, אין שום סיבה לעשות דברים שהם לא בתשוקה שלך כי התגברת עם קשיים ולמדת. עברת מסלול טוב, שגידל אותך ועשה לך דברים טובים. עכשיו, את צריכה לא להתעסק ב'למה אני לא אעשה את הדבר ההוא', אלא לאן את רוצה להפנות את הכישורים והניסיון שלך".

לסיכום, המליץ אלון למאזינה "לשבת לתהליך עם עצמך או עם בעל מקצוע, ולהבין מהו מפץ גדול בשבילך, מה יגרום לך להרגיש מאושרת".

עריכה: יניב מורוזובסקי

16/03/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל