103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"לא צריך תחנה צבאית ב-2018"

אראל סג"ל נפרד מגלי צה"ל וחוזר לרדיו 103fm • האזינו למפגשו המחודש עם המיקרופון


לקראת חזרתו ל-103fm (בקרוב בימים א'-ד' ב-11:00), קפץ הבוקר (א') אראל סג"ל לאולפן של אילה חסון, וסיפר לה מה גרם לו לעזוב את גלי צה"ל ומה צפוי לקרות בתוכניתו החדשה ("בדיוק מה שעשיתי בגלי צה"ל, יהיה מעניין").

"איזה כיף להיות בבית החדש־ישן שלי", אמר סג"ל לחסון, שכלל לא ידעה כי הוא התחיל את דרכו הרדיופונית בתחנה. "זה המקום שבו התחלתי את קריירת הרדיו שלי. אחזור להגיש את אותה התוכנית שהגשתי בגלי צה"ל. בשנתיים האחרונות למדתי שהסיפור הוא המלך ואמשיך לחפש את הסיפורים המרתקים ביותר למאזינים".

על המעבר ל-103fm סיפר סג"ל: "טוענים שהמעבר שלי לתחנה מבוסס על כסף, אבל זה לא נכון. עזבתי גם את אתר 'וואלה' כשהתפוצצה פרשת 4000, כי החלטתי שאני לא מעוניין לשחק את המשחק. בסופו של דבר הגעתי למסקנה שזה לא נורמלי שמתקיימת תחנה צבאית בשנת 2018. אני לא יכול לקחת חלק בזה ולהיות עלה התאנה של הדבר הזה. אם אתה זורק אבן בין אמצעי התקשורת בישראל אתה תמיד תמצא את ההשפעה של גלי צה"ל. אומנם מדובר במקום טוב - ואיני מפקפק במקצועיות שלו - אך אם אנחנו רוצים פלורליזם, התחנה צריכה להתנהל אחרת. למה בשנת 2018 צה"ל צריך להחזיק תחנת שידור? צריך לאזרח את התחנה".

אילה חסון התייחסה לדבריו ואמרה: "אתה אדם אמיץ. ספגת התקפות רבות שהקשה מכולן היא בתוך התקשורת. אני בעד שתהיה תקשורת פלורליסטית, כי אחרת אני לא מבינה מדוע יש צורך בכל כך הרבה כלי תקשורת. לציבור מגיע לשמוע דעות מגוונות - אך יש לבצע הבדלה בין ידיעות לדעות. ידיעות צריכות להיות נטולות אג'נדה. מנגד, עשית בטוויטר השוואה בוטה בין סגן הרמטכ"ל לראש הוורמאכט. האם הביקורת שספגת הייתה בעקבות העובדה שתקפת חזק מדי את צה"ל ואת הרמטכ"ל בפרשת אלאור אזריה?"

"זה לא היה כך", הגיב סג"ל. "קיימתי ריאיון עם שרון גל ועם מירי רגב על גיוס כספים שביצע אזריה. הריאיון הוביל להתנגדות בסביבת הפיקוד הצבאי, שהחל לבקר אותי. אחרי שיאיר גולן אמר את מה שאמר צייצתי הערה סרקסטית כי חשבתי שאם הוא טוען שאנחנו דומים לגרמניה של שנות ה־30, על איזה צבא הוא בעצם מפקד. לא התכוונתי להשוות בין קצין נאצי לקצין צה"ל, זה דבר מתועב".

 

"הרגשתי עוף מוזר"

 
"סיבה אחת לפרידתי מגלי צה"ל היא שהעבודה שלי לא הדהדה בתחנה. הרגשתי עוף מוזר בתחנה ולא הייתי בשר מבשרה", הוסיף סג"ל, "לא אתבכיין, כי זכיתי לשדר בשעה משמעותית ולעשות דברים חשובים - אך כל הקיום של גל"צ כתחנה צבאית אמור להתבסס על חופש עיתונאי מוחלט. אומר זאת בעדינות כדי שלא לריב עם הצבא ועם מנהלי התחנה - היו דברים בתחנה שהגדרת החופש העיתונאי המוחלט לא הייתה קיימת בהם.

"אני לא חלק מהברנז'ה התקשורתית בעיקר בגלל העמדות שלי", הוסיף, "יש לנו כאן איזושהי הטעייה מובנית. כמעט כל הכתבים הצבאיים שלנו הם בוגרי גלי צה"ל, כמעט כל הכתבים לענייני משפט הם בוגרי הפרקליטות, כתבי משטרה מגיעים מהמשטרה וכו'. אני מטיל ספק וחשד בגופים הגדולים ושואל את עצמי את מה שאבא שלי היה נוהג לשאול: מי שומר על השומרים?"

לדף התכנית של אראל סג"ל - לחצו כאן

 עריכה: איתמר זיגלמן

 

קבלו הודעות אישיות מאראל סג"ל!

חפשו "רדיו 103FM" בטלגרם או לחצו כאן והצטרפו.
עדיין אין לכם טלגרם? הורידו לאנדרואיד או לאייפון.

18/03/2018
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  (צילום: אמיר כהן)