רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"תהמר על עצמך, בשביל הילדים שלך"

המאזין נמצא במצוקה כלכלית: "אני עובד 14-13 שעות ביום - וקורס"


כיצד יוצאים מסחרור כלכלי מבלי לעבוד מסביב לשעון? אב לארבעה ילדים, שעלה לשידור בתוכניתו של אלון גל ב-103fm, סיפר על המצוקה שבה הוא נמצא לנוכח עומס העבודה והקושי לעמוד בהוצאות. "אני חש בלופ שאי אפשר לצאת ממנו", אמר, "אני נלחם כל יום עם הבנקים ועם ההוצאה לפועל. דבר גורר דבר. הכל כתוצאה מגירושין שהיו לפני חמש שנים".

לדברי המאזין, הוא עובד כל יום 14-13 שעות כמאמן כדורגל לנשים. "אני קורס לתוך עצמי. אני משקיע בזה את כל כולי כבר עשר שנים, אך לא מצליח להתרומם. מה כדאי לי לעשות?"

אלון גל ענה לו בפשטות: "אתה חמור עבודה. כשאתה מגיע הביתה אין לך כוח לסחוב ולשרוד. דרך העבודה שלך היא לא פתרון. אתה פועל בצורה אוטומטית וצפויה, והתוצאות של המעשים שלך הן אוטומטיות וצפויות. לא למדת שהתוצאות שלנו הן תוצר מוחלט של הפעולות שלנו? לא ישתנה דבר אם תמשיך להתנהל בדיוק כפי שאתה מתנהל היום".

גל הזהיר כי "נשמע שאתה מחכה שמשהו יכריע אותך ויחייב אותך לשנות את המתודולוגיה שלך. זה טיפשי כי זה יקרה בסוף: או שאתה תתמוטט או שמישהו מסביבך יקרוס. אם חלילה אחד מבניך יסבול מדילמה רפואית קשה ואתה תהיה מחויב למצוא לו פתרון כדי להציל אותו, אתה תעשה זאת ותפעל כל עוד נפשך בך. לכן אתה חייב להמר על עצמך כבר עכשיו. אחרת תישאר תקוע. החיים של הילדים שלך תלויים בצעד הזה, כי אתה נשחק והורג להם את אבא שלהם", הדגיש גל.

גל המליץ למאזין לבנות מודל עסקי לאימוני כדורגל, ולמתג את הפעילות שלו מחדש. "עשה שיעורים פרטיים, הקם קבוצת אולסטארס של התלמידים שלך", הציע, "אם אתה אלוף בכדורגל נשים, לדוגמה, אני ממליץ לך לזהות מהו הערך המוסף של העבודה שלך. נערות בגיל ההתבגרות מוטרדות מאוד מהמראה שלהן, וכתוצאה מכך סובלות מביטחון עצמי נמוך. לכן אני ממליץ לך לבנות קבוצות עוצמה נשית, שמטרתן לסייע להן בבניית ביטחון עצמי. בנה מתודולוגיה שתוכל להרוויח ממנה הרבה כסף. הורים מוכנים לשלם המון כסף ליועץ אישי וליצירת תחושה טובה עבור הילדים שלהם. תוכל לגבות אפילו 500 שקל מכל נערה לקורס של פעמיים בשבוע במשך שנה. לאחר שתצליח עם קבוצה אחת תוכל להקים קבוצה נוספת.

"לאחר מכן פנה לכל האנשים שאתה מכיר והזמן אותם להצטרף לקבוצה. תציע להם מחיר הצטרפות מיוחד לקבוצה הראשונה שאתה מקים - ותפרוץ לעולם. פנה לאגודות הכדורגל, צא לשיתופי פעולה, וכל יום הצג מחדש את הפרויקט שלך בהתלהבות לאנשים חדשים. כך תהיה יזם כדורגל. אני בטוח שאתה יכול לצמוח במהרה. בהצלחה".

התוכנית המלאה תשודר מחר (ו') ב-08:00 ב-103fm.

עריכה: איתמר זיגלמן

23/03/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל