רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

לקראת הפגנות הענק בעזה: "צה"ל מתכונן ברצינות"

פרשן 'החדשות' רוני דניאל מעריך כי 3 הפלשתינים שחדרו לישראל לא תכננו לבצע פיגוע


שלושת הפלשתינים החמושים שחדרו מרצועת עזה והגיעו עד קיבוץ צאלים עדיין נתונים בחקירה, והמתח ביישובי העוטף גובר לקראת ההפגנות שמארגן חמאס בסוף השבוע סמוך לגדר. רוני דניאל, פרשן 'החדשות', שוחח הבוקר (ד') עם ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה, וציין כי כניסת החמושים לישראל היא "אירוע חמור מאוד מבחינת התוצאה שלו".

לדברי דניאל, "יש כאן תקלה וצריך לבדוק, אבל הביטוי 'מחדל' לוקח אותנו למלחמת יום הכיפורים. זה לא מה שהיה כאן. ברמה הטקטית, כאשר יש נגיעה בגדר, זו יכולה להיות חיה תועה. בא צוות שבדק, וכנראה לא עשה את העבודה ביסודיות". בעוד החקירה של השלושה נמשכת, סבר דניאל כי "לא נדמה לי שהאנשים האלה באו לעשות פיגוע. הם לא רצו פיגוע אלא שיכלאו אותם. כך יקבלו שלוש ארוחות ביום וחיים נוחים יותר מאלה שיש להם ברפיח. אם הם היו רוצים לעשות פיגוע, הם היו יכולים לעשות את זה לאורך מסלול של 20 ק"מ כמה וכמה פעמים".

לקראת ההפגנות בערב פסח, העריך דניאל כי אין סיבה ממשית לחשוש מתוצאות חריגות. "תרגיעו, זה לא כזה דרמטי. אני חושב שהצבא יידע לטפל בעניין הזה", אמר, והדגיש כי ההנחייה שניתנה ללוחמים היא לגלות איפוק מירבי. לדבריו, "צה"ל ישתמש באמצעים לפיזור הפגנות, והמפקדים יהיו בשטח ויקבלו החלטות במקום. נכון, זה לא עניין פשוט, זה עניין מורכב - אבל הצבא עושה הרבה הכנות, ולוקח את זה מאוד ברצינות".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

קבלו הודעות אישיות
מניסים, דרור וספי!

חפשו "רדיו 103FM" בטלגרם או לחצו כאן והצטרפו.
עדיין אין לכם טלגרם? הורידו לאנדרואיד או לאייפון.

28/03/2018
הישארו מעודכנים

רוני דניאל
רוני דניאל