רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

עסק ביש: אלון לא מאיץ במאזין ללכת לדרך עצמאית

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
4686

המאזין הציע לשווק תוכנה לעסקים קטנים • אלון: "השוק רווי, איחרת בשנתיים"


רעיון עסקי טוב הוא התחלה חשובה, אבל התזמון חשוב אפילו יותר. בתוכניתו השבועית ב־103fm, שוחח אלון גל עם מאזין שביקש את עצתו על המעבר מעולמות השכיר להקמת עסק תוכנה עצמאי.

לדבריו, יש לו פתרון למערכת לניהול לקוחות לעסקים קטנים (CRM), שמאפשרת להעניק להם כלים שווי ערך לפתרונות שעולים כיום כסף רב. במענה לשאלה של גל, העריך המאזין כי התמחור יעמוד על 70 ש' + מע"מ לחודש לעסק. השאלה, לדבריו, היא האם לעשות את הצעד וכיצד לגייס איש שיווק ומכירות במשרה מלאה.

בשלב די מוקדם של הצגת הרעיון, גל צינן את ההתלהבות. "השוק כרגע רווי מהבחינה הזו", אמר, "אתה מדבר על פתרון קיים, שיש הרבה חברות ופלטפורמות שכבר מציעות אותו. לי אישית הציעו לאחרונה 14 פתרונות CRM לעסקים קטנים - כך שבעיניי, אתה בשנתיים איחור".

גל ציין כי רמת המחיר המוצעת היא סבירה ותחרותית, והוסיף: "אתה צריך להבין שהפתרון שלך תלוי בשיווק. זה לא שאתה מביא שירות שאף אחד לא חשב עליו. ההצלחה, כמו שאתה אומר, תהיה ביכולת להגיע לבעלי עסקים".

עם זאת, לדברי גל, הפתרון הוא לא בהעסקת איש מכירות ש"ידוג" את העסקים הקטנים אחד אחד. "מה שאתה מחפש הוא שיתוף פעולה חכם", הדגיש, "זה פתרון הרבה יותר מהיר מהדרך שאתה מציע, כי להקים כרגע מערך מכירות ולהגיע לכל עסק - אתה בכלל לא מבין על מה אתה מדבר".

גל הדגיש כי שיתוף הפעולה היא דרך הרבה יותר מהירה וזמינה. "הכיוון שלך הוא טוב, תחשוב על כל מיני ארגונים כמו חברות כרטיסי אשראי וסלולר, חברות שעובדות עם עצמאים - שיהיה להן אינטרס לתת אותך כהטבה בצורה כזו או אחרת", אמר. הוא הדגיש כי לא אחוזים מהמכירות הן הזרז של החברות האלה לשתף פעולה, ואמר: "יותר יעניין אותן לייצר יחד איתך ערך ללקוחות שלהם".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

13/04/2018

אילוסטרציה
אילוסטרציה  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image