רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"קודם כל תוותרו על מסגרת האשראי"

המאמן האישי אלון גל מספק כמה עצות חשובות להתנהלות כלכלית נכונה


ענת דוידוב שוחחה בתוכניתה 'איפה הכסף' עם אלון גל שסיפר כיצד ניתן להגיע לעצמאות כלכלית: "עצמאות כלכלית היא כשאני נפרד לשלום מהצורך לחיות סביב הדאגות"

לכבוד יום העצמאות השבעים למדינת ישראל המנטור העסקי והבכיר אלון גל סיפר למאזינים כיצד ניתן להגיע לעצמאות כלכלית: "במדינת ישראל לא מודעים לבלבול שנוצר בין רמת החיים לאיכות החיים. כמעט כל משפחה בישראל חושבת שככל שרמת החיים שלהם תהיה גבוהה יותר איכות החיים שלהם תשתפר. כמובן שזה לא נכון, זה בדיוק הפוך. אם אני חיי רמת חיים שהיא אינה שלי ואיני יכול לתמוך בה בהתאם להכנסות שלי אני רוצח את איכות החיים שלי. אני נאלץ לקום בלילה בדאגות, לריב עם אשתי ולחשב את ההוצאות שלי על כל דבר קטן. כך מאבדים את איכות חיים ולא משפרים אותם. עצמאות כלכלית היא כשאני נפרד לשלום מהצורך לחיות סביב הדאגות".

על משיכת היתר של הישראלים בכרטיסי האשראי סיפר: "מעגל האשראי הוא מעגל נוראי, צריך לחסל את הדבר הזה ולוותר על מסגרת האשראי. אין כמעט משפחה אחת בישראל שאין לה מסגרת אשראי. כשאני שואל בסדנאות מהי מסגרת האשראי אומרים לי זה מסגרת המינוס המותרת אך זה לא נכון. מסגרת אשראי היא ההלוואה עם התנאים הכי גרועים שקיימים כיום. משפחה שמכניסה 15 אלף שקלים בחודש מקבלת מסגרת אשראי של 40-50 אלף שקלים למשיכה. הם חושבים שהם מושכים הרבה פחות מהמסגרת שלהם ונותרים רגועים אך בפועל מושכים יותר ממה שהם מכניסים וגורמים לעצמם להפסד ונדרשים לשלם ריביות גבוהות שמשאירות אותם עם הרבה פחות כסף".

"ישנם המון הוצאות מיותרות שאנחנו לא מועדים אליהם, בטיפה מאמץ אנחנו יכולים לחסוך בגדול", סיפר אלון גל: "כולנו אוהבים ללכת לקולנוע לצפות בסרט אבל אנחנו יודעים שמדובר בהוצאה כלכלית גדולה במידה ואנחנו הולכים כל המשפחה לסרט וקונים לכל אחד פופקורן ושתייה. מעטים מאיתנו יודעים שלכולנו יש האפשרות ללכת לקולנוע וקבל הטבת 1+1 על כרטיס לסרט רק בגלל שאנחנו מחזיקים בכל סוג של כרטיס אשראי. כל שעלינו לעשות על מנת לקבל את ההטבה הוא להזמין את הסרט יום לפני וניתן לקנות את הפופקורן והשתייה בזול במקום אחר ולהגיע איתם לקולנוע. בנוסף אני קורא לכולם להפסיק את תופעת 'השלמת הקניות', לצאת לקניות מסודרת פעם בשבוע, לקבל את כל ההטבות בסופר על הקנייה המרוכזת ולא לשלם בתשלומים שגורמים לנו לאבד שליטה על ההוצאות שלנו".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

16/04/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל