רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

אלון, גן: טיפים לניהול גן ילדים מוצלח

מנהלת גן התלוננה כי היא מתקשה לרשום ילדים • אלון גל הציע: התמקדי בייעול השיווק


שיווק וגן ילדים - היכן נפגשים שני העולמות האלה? תשובה לשאלה הזו הגיעה בתוכניתו השבועית של אלון גל ב־103fm, במהלך שיחה שקיים עם מנהלת מנוסה של גן, שמחפשת דרך לרענן אותו אחרי 13 שנות פעילות, ולהרוויח יותר לקוחות מרוצים - זאטוטים והורים.

"אני מנהלת את הגן מהקמתו. אני משקיעה בו, ונהנית מכל פעם שאני קמה בבוקר לעבודה", סיפרה המאזינה, "אנחנו בצוות מרגישות כמו משפחה אחת גדולה. למרות זאת אנחנו מתקשות לרשום ילדים חדשים לגן. לפני כמה שנים היו הורים שהובילו אחריהם הורים אחרים להירשם לגן וכיום זה כבר לא קורה. השכונות שקרובות אליי פונות לגנים המתחרים ולא רואות אותנו ברדאר. מה עלינו לעשות?"

"ייתכן שאת לא משווקת את הגן בצורה הנכונה", הסביר אלון, "ייתכן שהמוצר שלך, שנמצא הרבה שנים בשוק, סובל מעייפות החומר וזקוק לשינוי פנים מרענן. עלייך לרענן כדי להיות עכשווית ומתאימה לקהל. בדקי מה ההורים מחפשים בגן ונסי להתאים את עצמך אליהם תוך התמקדות בייחודיות שלך בשוק. נסי להפעיל את היצירתיות שלך כדי להראות את הייחודיות שלך".

לדברי גל, "לא מזמן ראיתי בפייסבוק סרטון של מורה בבית ספר יסודי שיזמה לחיצת יד ייחודית עם כל אחד מתלמידיה. זוהי חשיבה מחוץ לקופסא שהבליטה אותה כמישהי לא שגרתית. גם את יכולה לעשות זאת בדרכים אחרות. נסי לייצר משהו לא רגיל ומיוחד תוך התייחסות אישית לכל ילד".

בהמשך השיחה, הציע אלון הצעת ייעול פרקטית לשיווק הגן. "בישראל מחפשים את פיתוח האינדיבידואל, מחפשים את הייחודיות והמיוחדות שתיתן לילד את היכולת להתבטא", הסביר, "בתחילת השנה הנוכחית את יכולה לנסות לבקש מהילדים ומהוריהם להציב לילד שלהם שתי מטרות שהם רוצים להגיע אליהן ביחד. במהלך השנה תוכלי לעקוב אחרי ההתפתחות של כל ילד במטרותיו שלו. כך גם תפתחי את האינדיבידואל שלך כגן ותבלטי במהרה. בהצלחה".

את אלון גל תוכלו לשמוע מידי שישי ב־08:00 ב־103fm.

עריכה: איתמר זיגלמן

04/05/2018
הישארו מעודכנים

זה לא כל כך נעים לראות גן נטוש.
זה לא כל כך נעים לראות גן נטוש.  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image