אילה חסון

בדרך למשפט עוצרים ברדיו? עימות בין רני רהב לחיים לוינסון

כתב 'הארץ': "אתראיין שוב כשאנצח במשפט" • רהב: "כולו שקר"


רני רהב תובע 100 אלף שקלים מכתב הארץ שכינה אותו "חזיר חניה". בתוכניתה של אילה חסון ברדיו 103fm טען רהב: "לא יאומן איך אדם מעז לכתוב בטוויטר דברי בלע ושקר"

לפני יומיים פרסם כתב 'הארץ' חיים לוינסון תמונה בטוויטר, וטען כי רכבו של איש יחסי הציבור וקונסול הכבוד של איי מרשל רני רהב, חנה באזור אסור לחניה: "אדום לבן". בתביעה נטען כי מדובר בעלילה שפלה, חמורה וקשה שגרמה לרהב ולמשרדו נזק תדמיתי חמור בהיקף חסר תקדים. חיים לוינסון התייחס להאשמות נגדו: "אתמול היה לי קטע מאוד מוזר, התקשרו אליי בבוקר מזר-פור-יו וביקשו לשלוח לי פרחים. מי שמכיר אותי יודע שאף פעם לא שולחים לי פרחים, אני לא משיק תוכניות או חבר של יח"צנים מדושנים כמו רני רהב. כששאלתי ממי המשלוח סירבו לומר לי והשיחה נותקה. החלטתי להתקשר לחברה ולברר בכל זאת ממי הזר שעתיד להגיע אליי, והתברר שאני כלל לא צפוי לקבל משלוח. תהיתי מי יכול לעשות תעלול כזה וכעבור שעה גיליתי שהוגשה נגדי תביעה".

אילה חסון הקריאה בשידור התכתבות בין השניים, בה פנה לוינסון לרהב והסב את תשומת ליבו כי רכב מדגם אאודי, המשויך לכאורה לרהב, חונה בחניית 'אדום לבן'. רני רהב טען מנגד באותה התכתבות כי לא מדובר ברכב שלו ושהוא נוהג ב-BMW. בהמשך כינה את לוינסון חולה נפש.

לוינסון התייחס להתכתבות: "מכיוון שרני רהב הפנה את הדיון הזה לבית המשפט אני אענה על הדברים הללו בבית המשפט ואני יכול להבטיח לך שיש לי תשובות טובות. רני רהב תוקף בצורה מכוערת ופוגענית ומשתמש בלעג במחלה של אנשים. אני מקווה שאנשים יבינו שהאיש הזה, המתחזה לדואג לחלשים, מדבר בצורה כה חריפה על האנשים הכי חלשים בחברה. זה כואב לי לשמוע זאת וצריך להילחם בדיבור הזה. הוא הגיש מכתב תביעה נגדי ואני אגיש בקרוב את כתב ההגנה. תוכלי לראיין אותי לאחר שאנצח במשפט".

אילה חסון התייחסה לדבריו: "אני מבינה את האסטרטגיה מול בית המשפט ומכבדת אותה אך שואלת לגופן של עובדות. תבעו אותי לא פעם בחיי וכשהתראיינתי בנושא טענתי תמיד שאני מוכנה להתמודד עם כל הטענות נגדי שאמשיך להיצמד לעובדות שאני עומדת מאחוריהן".

רני רהב, שהעדיף שלא להתעמת עם לוינסון בשידור, הגיב לדברים: "ראשית אני מודה לעיתונאי חיים לוינסון שב-48 השעות האחרונות מקדם את 'זר פור יו' בכל אתרי הרדיו והחדשות שהיא אחת מ-170 הלקוחות שלנו. אני בוודאי לא צלצלתי לאיש, אין לי קשר איתו ואין לי מושג אם מישהו צלצל אליו. חשוב להדגיש שכתבתי את צמד המילים 'חולה נפש' בהודעה פרטית ללוינסון בתגובה להודעה שהוא שלח אליי. אני מאחל לו שיתרום לחברה הישראלית מעט ממה שאני תרמתי. היינו הראשונים בארץ לתרום ולהביא למודעות של חולי האיידס, הילדים האוטיסטים בישראל וחולי הנפש". כשנשאל האם אכן חנה במקום בו תועד הרכב השיב: "נראה לך? האאודי שפורסמה בציוץ אכן הסיעה אותי לרמת גן ואף החזירה אותי למשרד אך לא מדובר ברכב שלי, באתי עם חבר שיש לו נהג אשר לקח אותי טרמפ והחזיר אותי. אין לי קשר לרכב הזה או לנהג. בזה הסתיים הסיפור".

"האדם הזה ששוחח עמך קודם לא קיים מבחינתי", הבהיר רני רהב: "הוא שלח לי הודעת טקסט ואני גם עניתי לו שהדברים לא היו ולא נבראו. ברגע שהוא שלח לי את התמונה השבתי לו שאכן הייתי במקום לפני שבוע ואז הוא בחר לצייץ שאני נמצא באותו רגע במקום וחסמתי את התנועה, זה הכל שקר. לא יאומן איך אדם מעז לכתוב בטוויטר דברי בלע ושקר על אדם אחר סתם כי בא לו. האיש הזה הוא כולו שקר, הוא מנסה להראות שאכפת לו מחולי נפש או בני אדם. אחרי שכתבתי לו הוא בחר לפרסם את הדברים בכל זאת. לאן הגענו? התביעה שלי כבר הוגשה ואין לי שום עניין לשוחח עמו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

15/05/2018
הישארו מעודכנים

רהב ולוינסון
רהב ולוינסון  |  צילומים: פלאש90, ומתוך פייסבוק