רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

גבירותיי ורבותיי, מהפך?

אלון גל מזהיר: "אתה עומד לבצע שינוי מקצועי דרמטי מבלי לטפל במה שבאמת שמפריע לך"


שיגרה זה רע? על פי רוב, התשובה היא כן - אבל כשמדובר בעוגנים המשמעותיים בחיים, חשוב לבחון היטב אם הרצון להתרענן מגיע מהטעמים הנכונים. כך קרה היום בשיחה שקיים אלון גל עם מאזין שעובד כאדריכל בשלוש השנים האחרונות ושוקל להניח את העיפרון ולצאת לדרך חדשה.

"אני חש שנמאס עליי מהמקצוע הזה ושכבר קשה לי להתנהל מול הרשויות והיועצים בתחום", אמר לאלון גל בתוכניתו השבועית ב־103fm, "אני לא רואה כיצד אוכל להתפתח במקצוע הזה ולכן שוקל לנטוש".

אלון שיקף למאזין את מצבו: "אתה ביצועיסט ואמן שאוהב ליצור את האמנות שלו. נמאסו עליך הביורוקרטיה ואופן ההתקשרות המסורבל, וכיום, כדי שתוכל להתפתח, עליך לפתח קשרים שיועילו לך. ברגע שהפאזה התקשורתית שלך, על פי האופי שלך, אינה טובה - אז אני לא מצליח לראות את המשך ההתפתחות שלך בתחום. מה מושך אותך יותר לעשות?".

על כך השיב המאזין שהוא שוקל לעבור לתחומים שונים למדי. "אני רוצה לעסוק בצילום ולפנות למגזר הפרטי ולכל אלה שמעוניינים בצילומי פורטרטים ובמקביל גם לתעד אירועים מסוימים. בנוסף חשבתי להקים עסק לקייטרינג לסופי השבוע שיוכל להתפתח ולצמוח. אני אוהב את שני התחומים הללו. אני מבשל כל יום עד השעות הקטנות של הלילה כתחביב ואין אירוע שבו אני לא אוחז במצלמה".

אלון גל הסביר למאזין כי "בתחום הצילום אתה פונה לשוק קיים שמוצף בעובדים, ולכן הוא גם מאוד מורכב מבחינה עסקית. זה מעולה שיש לך כישרון בצילום, אך מי שמצליח בתחום הוא זה שיודע לשווק את עצמו הכי טוב. גם בתחום הזה תיאלץ לדבר עם המון גורמים ותשוב לסוגיות שאינן חביבות עליך בעיסוקך הנוכחי. גם בתחום הצילום תידרש לנהל תקשורת עם גורמים ולבצע שיחות סרק עם אנשים שאתה לא באמת מעוניין לדבר עימם. בכך אתה עומד לבצע מהפך סביב התוכן בעולם התעסוקה שלך - אך לא תטפל באלמנט התקשורת שכל כך מפריע לך. בחן עם עצמך לפני שאתה מבצע כל מהלך כדי להבין איך אתה לא ממשיך לעשות עוד מאותו דבר".

כדי לגשר על האתגר ולחתור לפתרון, המליץ אלון למאזין: "מצא שותף שיעבוד איתך יחד ויתעסק בשיווק ובקשרי הלקוחות. מקד את עצמך בפתרונות הלוגיסטיים, בדוק מה אתה מתכוון לעשות כדי שלא תחזור למקום שממנו אתה יוצא. אין לי ספק שאם היו עוזבים אותך היועצים בעבודה שלך כיום, היית נשאר בתחום שלך ולא זז ממנו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

25/05/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm