רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

לא מדברים - עושים!

אלון גל למאזין: "אל תיתן לעשייה שצברת לעכב אותך בדרך ליעד הבא"


השינויים הגדולים בחיים מתחילים בשינוי אחד קטן: אלון גל המליץ למאזין בתוכניתו ב-103fm לצאת לדרך ובמקום לדבר - פשוט לעשות.

מאזין מיואש שעייף מעבודתו הנוכחית מעוניין לבצע שינוי אך חושש לאבד את כל שבנה כל חייו. "בזמן האחרון אני עובר משבר אישי שגרם לי להסתכל אחרת על הקריירה שלי. אני עובד כיום בתחום הכספים , למרות שאני טוב במקצוע אני חש שעליי לפנות לכיוונים אחרים כגון הוראה וחינוך. אך חושש מהשכר שאני צפוי לקבל ומה עתיד להיות וחושש לזרוק את כל מה שבניתי לפח. השקעתי כל כך הרבה בתחום בו אני עוסק היום וחבל לי".

אלון גן התייחס לדבריו: "אתה טוען שאתה כבר כמה שנים מבצע תפקיד שלא נועדת לעשות למרות שאתה טוב בו. כשאתה שוקל לעשות שינוי אתה נרתע וחושש מהמשמעויות אך אתה גם שוכח לחשוש מכך שאתה מתפשר על הנשמה שלך. זה הדבר הכי מפחיד בעולם. כשאדם מתפשר על הנשמה שלו לאורך זמן אין לו סיכוי לצאת מזה במצב טוב. הנשמה שלנו רגישה והיא תבוא איתך בחשבון יום אחד, היא לא תהיה מוכנה לסבול בשקט".

"זו הסתכלות מעט מפגרת", הוסיף אלון, "בתקופה בה למדת התפתחת גם אישיותית כאדם, הכרת אנשים ועוד. למדת תחום מסוים שהיה חלק מהחיים שלך ובמקביל גם בילית בברים והתאהבת. החשש שלך הוא טבעי ונובע מהסביבה, מהחברה ומהמשפחה שלך. כאיש כספים אתה יודע כיצד רוב בני האדם מנהלים את חשבון הבנק שלהם, לא היית רוצה ללמוד מהרוב כיצד להתנהל עם הכסף שלך. גלילאו גלילי קם יום אחד והבין שכדור הארץ עגול ולמרות שכולם חשבו שהוא משוגע ורצו להרוג אותו הוא צדק בסוף".

לסיום הוסיף: "אל תיתן לעשייה שצברת לעכב אותך בדרך ליעד הבא שלך. אנחנו יכולים לבחון את עצמנו לפי איך שאנחנו מרגישים כשאנחנו קמים בבוקר, אם תקום בבוקר בתחושה שנעים לך לעשות את מה עושה תדע שאתה שנמצא במקום טוב. תוכל לקום בבוקר בגאווה אחרי שתכנס לכיתה, תיגע בחיים של ילדים ותיצור להם משמעות- אין סיבה שלא תעשה את זה. זכור שאתה תמיד תוכל לחזור לעולם הכספים לאחר שנה - שנתיים אם תחוש שזה לא מסתדר לך כפי שתכננת".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

08/06/2018
הישארו מעודכנים