רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

לקראת המפגש ההיסטורי: טראמפ - ג'ונג און

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
10473

אורן נהרי ('וואלה') דווח: "ייתכן כי השבוע השניים כבר יהיו החברים הכי טובים"


אורן נהרי שיתף את אילה חסון ב-103fm בחששותיו מהתפוררות הברית הותיקה בין מדינות המערב: "בפעם הבאה שארצות הברית תרצה לתקוף בסוריה אני בספק אם בריטניה וצרפת ישתפו עמה פעולה כפי שעשתה בעבר"

מנהיגי המדינות המתועשות, ובהם ארצות הברית, חתמו על הסכם G7 בקנדה לפיו יפעילו שמירה על סחר הוגן אך שעות ספורות לאחר מכן צייץ טראמפ כי טרודו, ראש ממשלת קנדה, לא נאמן וחלש והוסיף כי ארצות הברית בודקת הטלת מכסים נוספים. עורך חדשות החוץ של 'וואלה', אורן נהרי, פירט: "אנחנו נמצאים בסיטואציה שבה סביר מאוד כי בתום השבוע הנוכחי חברו הטוב ביותר של טראמפ יהיה מנהיג קוריאה הצפונית ולא כל אחד אחר מהברית ההיסטורית של המערב. אתמול (ש') טראמפ פוצץ את פסגת ה-G7, טען שיש להחזיר את רוסיה למועדון היוקרתי וסירב לחתום על הצהרת הסיכום תוך כדי שתקף את טרודו. אירופה טענה בתגובה כי תטיל מיסים ומכסים על מוצרים אמריקאיים וזה כמובן רע לכולם. החזית מערבית שהייתה יציבה ואחידה - מתפוררת".

"מבחינתו של טראמפ - אמריקה ראשונה", הבהיר נהרי, "טראמפ לא סופר אף אחד וחושב שמדינתו יכולה להסתדר לבדה כמעצמה החזקה בעולם. בפעם הבאה שארצות הברית תרצה לתקוף בסוריה אני בספק אם בריטניה וצרפת ישתפו עמה פעולה כפי שעשתה בעבר. אמנם ארצות הברית יכולה לפעול לבדה כי היא מדינה חזקה אך אם היא תרצה לעמוד מול קוריאה הצפונית היא תזדקק ליפן, את סין וקוריאה הדרומית".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/06/2018

דונלט טראמפ וקים ג'ונג און
דונלט טראמפ וקים ג'ונג און  |  צילום: SAUL LOEB, Ed JONES, אי.אף.פי