ינון מגל ובן כספית

מיקי זוהר: "הגזע היהודי הוא ההון האנושי הגבוה ביותר"

הח"כ גונן על נתניהו • ענת דוידוב נדהמה מדבריו: "זה לא אמיתי"


ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) התעמת ב־103fm עם העיתונאי דן מרגלית בתוכניתם של ענת דוידוב וינון מגל. מרגלית: "לא מאמין שנתניהו לא ידע" • ח"כ זוהר: "הציבור יודע עם מי יש לו עסק".

חוקרי היחידה הכלכלית בלהב 433 הגיעו אמש (ג') למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וגבו ממנו עדות פתוחה בתיק 3000 (פרשת הצוללות). ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) והעיתונאי דן מרגלית התעמתו בנושא. תחילה הגיב זוהר לטענותיו של יאיר לפיד לפיהן פרשת הצוללות היא פרשת השחיתות החמורה ביותר במדינת ישראל: "לא ראיתי את יאיר לפיד מתרומם בסקרים. אני מסתכל מדי שבוע על תוצאות הסקרים ומבין כמה הציבור במדינת ישראל חכם ומצליח להבחין שמדובר באיש ציבור ללא תוכן ומהות בעשייה הציבורית שלו. הציבור יודע עם מי יש לו עסק. הוא רואה מה נתניהו עושה בכל הקטגוריות ורואה מי רק מדבר. זה האופי של יאיר לפיד, בבוקר הוא אומר משהו אחד ובערב הוא אומר משהו אחר".

מרגלית, הנוהג לטעון בטור שלו כי נתניהו מעורב בפרשת הצוללות, אמר ש"אם היועץ המשפטי לממשלה בחר לגבות מנתניהו עדות פתוחה בלבד זה בסדר גמור. נתניהו מסר את גרסתו והיא תיבדק". עוד אמר מרגלית כי "ברור שאם דוד שמרון לא יהיה עד מדינה, נתניהו לא יואשם בתיק הצוללות. אני סקרן מאוד לקרוא את הדברים שמסר נתניהו בעדותו ואיך הוא אישר את שדרוג שתי הצוללות הגרמניות למצרים מבלי ששני שרי הביטחון (אהוד ברק ומשה 'בוגי' יעלון) ידעו על כך".

"דן, אתה מתעלם מהעובדה הבסיסית - המשטרה קבעה שנתניהו אינו חשוד והוא לא יואשם בתיק הזה", אמר ינון מגל.

"אם אין ראיות פליליות לא צריך להעמיד אותו לדין, אך ההתנהלות שלו מעוררת סימני שאלה קשים מאוד מבחינה ציבורית", ענה לו מרגלית.

"אם נסתכל על הסקרים כמבחן ציבורי נראה שהציבור ממשיך לחזק את התמיכה בראש הממשלה נתניהו ובמפלגת הליכוד", אמר זוהר. "אומר לכם דבר אחד בסיס י- אי אפשר לעבוד על היהודים, לא משנה מה יכתבו בתקשורת. הציבור במדינת ישראל שייך לגזע היהודי. הגזע היהודי כולו הוא ההון האנושי הגבוה ביותר, החכם ביותר והמבין ביותר. הציבור יודע מה ראש הממשלה עושה למען מדינת ישראל וכמה הוא ראש ממשלה מצוין".

כשנשאל דן מרגלית אם הוא מאמין ליועץ המשפטי לממשלה השיב: "חבריי חדלו מלהאמין לו אך אני חושב שהוא לא סיים להשתמש באשראי שניתן לו, אין לי טענה נגדו כיום. ביבי נחקר ונראה מה יהיה. זכרו דבר אחד, כאשר שלושת האנשים - צבי האוזר, יועז הנדל והמזכיר הצבאי יוחנן לוקר הביאו לידיעת היועץ המשפטי פרשה הקשורה באדם מקורב לביבי שצילם מה שצילם ונאלץ לעזוב את תפקידו בממשלה, ביבי פיטר את יועז כי הוא לא סיפר לו שהגיש תלונה ליועץ המשפטי. כיום מתברר שנתניהו מוכן לעבור לסדר היום על כך ששמרון לא סיפר לו שהוא הנציג של המספנה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

13/06/2018

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
Paris