רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

הקמת גן זה לא משחק ילדים

אלון גל מייעץ למאזין - כיצד מקימים גן ילדים?


זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, אז כיצד מקימים גן ילדים ודואגים שהוא תמיד יישאר פתוח? אלון גל ייעץ למאזין כיצד להיערך נכון למהלך: "במקום להיות מבוהל- היה פרו-אקטיבי".

כיצד מקימים גן ילדים? אלון גל סייע למאזין בדרך להגשים את החלום ולנהל גן ילדים: "אני עובד בהיי-טק ורעייתי עובדת בתחום החינוך ויחד אנחנו חולמים לפתוח גן ילדים. אשתי בטוחה בדעתה לפתוח גן ילדים גדול של כ-30 ילדים בעוד שאני חושש מהנפילה ומעדיף להתחיל מקטן ולהתקדם בהתאם. כל מערך העסק, כולל בחירת המבנה עתידה להשתנות בהתאם לסדר גודל הגן. כיצד עלינו להיערך בהתאם?"

לפני שמקימים עסק יש להבין את המשמעויות, עליכם לבדוק את המספרים, ייתכן שתגלו שהפער בין שתי האפשרויות הוא לא פער גדול ושהכישלון שלו ניתן לספיגה. במידה ויתברר שהפער הכלכלי הוא גדול מאוד כדי לכם לשקול מחדש את הבחירה.

"כיצד אני יכול לדעת שאני מכסה את כל הנקודות הרלוונטיות?"

זו לא בעיה. אם אשתך מנוסה בתחום עליכם לעשות השוואה באמצעות סקר שוק. ישנם ארגונים של גנים פרטיים שיכולו לספק לכם את הנתונים אך אתם יכולים לעשות זאת גם לבדכם. להערכתי, הפערים בין גן של 10 ל-25 ילדים מבחינה כלכלית אינם גדולים. אם אשתך בטוחה בעצמה אין סיבה לא לקחת את ההימור הזה. במקום להיות מבוהל- היה פרו-אקטיבי. החל לכתוב לכל המשפחות הרלוונטיות באזור מגוריכם ולשתף אותם ברצון לפתוח גן ותבקש פידבק.

"הובלת אותי לשאלה הבאה- האם עדיף לי למכור את הנכס שלי, לעבור לגור בשכירות של כ-5,000 ש"ח ולקנות את מבנה הגן במחיר של כמיליון ו-800 אלף שקלים? אני גר בבית מגורים ללא משכנתא בשווי של כ-2.2".

מחירו של גן ילדים הוא פחות או יותר דומה למחיר של בית פלוס התאמות לילדים. אם רכשת את הגן יישארו לך כ-400 אלף ש"ח. סכום כזה בהשקעה נכונה יאפשר לכם להרוויח תשואה של כ-20 אלף ש"ח בשנה, שהם כ-2,000 ש"ח בחודש. זאת אומרת, שההפרש שיהיה לכם הוא של כ-3,500 ש"ח, שהוא הפרש לא נורא בכלל. במקומך- הייתי קונה דירה נוספת להשקעה והולך על צעד הזה כדי לשמור על אותה איכות חיים. שיהיה המון בהצלחה.

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

15/06/2018
הישארו מעודכנים

גן ילדים
גן ילדים  |  צילום אילוסטרציה: Ingimage