רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מיכל דליות

"בני גנב ממני כסף, הימר על המונדיאל והפסיד"

המאזינה על בנה בן ה-15 • מיכל דליות: "הוא צריך להרוויח את הכסף מחדש ולהחזיר לכם"

בנה בן ה-15 של המאזינה גנב כסף מהוריו בכדי להמר על משחק במונדיאל, והפסיד את כולו. מיכל דליות הגיבה בתקיפות.


לצערי הרב המדינה מעודדת התנהגויות מסוג זה, הימורים והתערבויות כאלה הם עניין שבשגרה, ובגלל שהוא עדיין לא בן 18 ולא יכול לקחת חלק בהימורים מסודרים הוא עשה זאת עם חברים בבית הספר.

הילד הזה צריך לעבוד ולהחזיר לכם את הכסף, עד לשקל האחרון. מצידי שיעבוד במלצרות, שיתחיל לשטוף מכוניות, וכל שקל שירוויח יעביר ישירות אליכם עד שיסיים את החובות שלו. אתם צריכים להיות כמו רואי חשבון ולהבהיר שיש לו חוב אליכם, חוב שבשבילו הוא יעבוד. תגידי לו שמגיע לבעלך ולך חופשה, והוא יהיה זה שישלם עליה.

הוא חייב להבין את ההיגיון מאחורי הדרישה שלכם - לדעת שאם הוא גנב משהו הוא חייב להחזיר. תגידי לו שאתם מתייחסים אליו כאל מישהו שעלול לגנוב מכם כל רגע עד שלא יחזיר את החוב, ובשנים הקרובות, עד שהוא יגיע לגיל 18, אתם תשמרו עליו שלא ייפול שוב להימורים. מעבר לזה תבהירי לו שיותר לא תסתירו כסף בבית, תעבירו הכל לבנק, ותגידי לו שאת לא רוצה לגרום לו לגנוב. לא סתם יש משפט שאומר: 'פרצה קוראת לגנב', אתם תסגרו את הפרצה הזו.

אני רוצה שתזכרי משפט חשוב מאוד שילווה אותך בתקופה הקרובה: איפה שיש הורה לא מספיק תקיף וחזק, שם הילד עושה את זה שוב - ואני לא רוצה שתמצאו אותו עוד מספר חודשים שוב לוקח כסף להימורים. בהצלחה.

06/07/2018
הישארו מעודכנים

מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נתי שוחט/פלאש 90