רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גיא פלג

"זו נבזות להגיד שהחוק הפולני הוא סכסוך פנים־אשכנזי"

נתן זהבי התקשר לגיא פלג ושאל: "איך מישהו שעובד ברדיו יכול להתבטא ככה?"


במהלך תוכניתו של גיא פלג עלה במפתיע לשידור השדרן הוותיק של 103fm נתן זהבי שהזדעזע מהדברים שנאמרו בתוכניתו של אראל סג"ל שעה קודם לכן על החוק הפולני: "הנבזות של אנשים שלשונם שלוחה בעכוזי הממסד עוברת גבולות".

גיא פלג: "שלום".

נתן זהבי: "אהלן, זה נתן זהבי מה שלומך?"

גיא פלג: "וואי וואי איזה אורח".

נתן זהבי: "שמע לא עשיתי את זה הרבה שנים אבל אני לא יכול להתאפק".

גיא פלג: "טוב בגילך הגיע הזמן שתעשה כמה דברים שלא עשית עד היום".

נתן זהבי: "אני רק בן 27 תירגע. אם תהפוך את המספרים זה יהיה 27. שמעתי בשעה הקודמת את רדיו 103fm. לפניך שידרו שני אנשים. הראשון אראל סג"ל והשני רועי עידן".

גיא פלג: "לא יודע, אני לא מכיר את מה שבא לפני או אחרי".

נתן זהבי: "מאחר שנושא השואה קרוב לליבי לא פחות מלך. ראש הממשלה רק הגיב כעת לסערה ואמר שהוא מכבד את הערות ההיסטוריונים והוסיף שמה שיד ושם עשו הוא לא ראוי. השני, ופה זה שיא החוצפה, הוא רועי עידן. אני לא יודע מיהו אבל הוא אמר שהחוק הזה הוא סכסוך פנים־אשכנזי. תשמע, הנבזות של אנשים שלשונם שלוחה בעכוזי הממסד עוברת גבולות לפעמים ברמות בלתי נסבלות. אדם המשדר ברדיו אומר שהסכסוך הזה הוא פנים־אשכנזי".

גיא פלג: "כן, שהשואה היא עניין פעוט מהעבר של האשכנזים".

נתן זהבי: "והראשון מדברר את כל מה שראש הממשלה עושה כקדוש. מגנה את יד ושם ואת ההיסטוריונים שטענו שהדברים שפורסמו הם איומים ונוראים. עוד הערה אחת לסיום - אתמול בסביבות שבע בערב ניגש אליי יהודי זקן ואמר לי שמדובר ב'מנוולים העושים טיהור לפולנים. הפולנים היו יותר גרועים מנאצים. ב'-ב' זה ביבי נתניהו וגם ברגן בזלן'. זה כל מה שרציתי לומר".

גיא פלג: "מעניין מאוד מה שקרה כאן. אפשר לייחס לראש הממשלה הרבה מאוד תכונות ואפשר למתוח עליו ביקורת אך לחשוב שראש הממשלה, בשביל אינטרס מדיני, ירק ככה על זכר השואה, זכר הקורבנות והניצולים שחיים בינינו? לדעתי יש כאן משהו מעבר לזה. מאוד מעניין אותי לשמוע את ההסבר של ראש הממשלה אם יחליט לדבר בתקשורת בנושא. הוא הרי לא עונה לשאלות של התקשורת הישראלית. מעניין אם הוא ישגר לנו איזה קטע מהפייסבוק שלו".

נתן זהבי: "בדרך כלל בריצת משוכות רוב הרצים עוברים את מכשולי המים אך יש גם כאלה שנופלים. יש כאלה שנופלים פעם ועוד ופעם ועוד פעם ואז הם כבר צריכים להפסיק לרוץ".

גיא פלג: "בשביל זה יש בחירות. תודה רבה שכיבדת אותי שידור".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

 

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
08/07/2018

נתן זהבי
נתן זהבי