רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

הפאשלה של יועצו של ליברמן

עמית סגל: "הוא לחץ בטעות על כפתור ההקלטה והשיחה הגיעה לוואטסאפ קבוצתי של הליכוד"


הפרשן הפוליטי של 'חברת החדשות' עמית סגל, התייחס לתככים והמזימות מאחורי הקלעים של המרוץ לראשות עריית ירושלים: "אבוחצירא אמר לנוכחים שצריך להכניס לנתניהו לראש שיש נגדו דיל מתוך הנחה שאם יעוררו אצל ראש הממשלה פרנויה שיש נגדו קשר בליכוד הוא לא יתמוך באלקין".

במי יתמוך ראש הממשלה לראשות עיריית ירושלים? האם מישהו מאיים עליו מאחורי הקלעים? מתברר שהיועץ של השר אביגדור ליברמן חיפש דרכים לפגוע בסיכוייו של המועמד זאב אלקין. "הסיפור הזה הוא די מצחיק. לפני חמש שנים השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי הריצו יחד, למרות תפיסות העולם השונות של השניים, את משה לאון לראשות עריית ירושלים. באותה תקופה ניר ברקת הדביק במהלך גאוני למשה לאון את המילה 'קומבינה' והוא הפסיד בניגוד לכל הערכות.

"הפעם הסיקו השניים שאת התמיכה בליאון עליהם לבצע ב'חתימה נמוכה' ובלי להשאיר עקבות. כשהעיתונאים פנו לשר ליברמן לשאול את עמדתו הוא הצהיר שאין לו עמדה בעניין ירושלים הפעם אך קרה דבר מצחיק מאוד. אחד היועצים של ליברמן, אבי אבוחצירא, דן במוצאי שבת עם משה לאון, ישראל יהושוע מסניף הליכוד בירושלים ואנשים נוספים על כיצד צריך להילחם בזאב אלקין, המועמד היריב נגד של משה לאון. החשש העיקרי שלהם הוא שנתניהו יצהיר תמיכה באלקין ולכן אבוחצירא אמר לנוכחים שצריך להכניס לנתניהו לראש שיש נגדו דיל על ראשו מתוך הנחה שאם יעוררו אצל ראש הממשלה פרנויה שיש נגדו קשר בליכוד הוא לא יתמוך באלקין. איך אנחנו יודעים את כל זה? אבוחצירא לחץ בטעות על כפתור ההקלטה במכשיר הנייד שלו ושלח את השיחה הזו מבלי כוונה לקבוצה 'הליכוד חזק בשטח'. הוא אמנם מחק לאחר מכן את ההודעה אך מישהו כבר הספיק להוריד את הקובץ. מתארים את העניין כפנים ליכודי בעוד שמדובר בקרבות גדולים הרבה יותר".

בנוסף סגל התייחס למכתב שהנשיא ראובן ריבלין שלח למחוקקי הכנסת בו מחה על חוק הלאום שעולה להצבעה בכנסת: "זה לא שריבלין נגד חוק הלאום באופן כללי אלא נגד סעיף מסוים (סעיף 7ב') שמאפשר ליישובים לא לקבל אנשים מלאום אחר. ריבלין טען שברגע שהנושא נכתב במפורש בחוק בצורה כזו הוא פוגע בעם היהודי ובדימוי של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. הסעיף הזה נולד בעקבות הבג"ץ השנוי מאוד במחלוקת שאסר על הישובים חריש וקציר לקבל תושבים ספציפיים בגלל שהם נוגדים את האופי של היישוב וכתוצאה מכך הואשמו בגזענות. האם זה ישנה לקואליציה? אני בספק. הסעיף הזה אינו חדש, היועץ המשפטי לממשלה כבר מחה בעבר על הסעיף הנ"ל ולכן ההנחה שלי שהוא כבר לא ישונה".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
10/07/2018
הישארו מעודכנים

אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו
אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90