רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

חוק הלאום: נתניהו הציג כמה הצעות פשרה

כתב 'חדשות עשר': "הבינו שבעייתי להגדיר שישוב יהיה מיועד רק ליהודים או רק לערבים"


הכתב הפרלמנטרי של 'חדשות עשר', עקיבא נוביק, עדכן על הפשרה המתגבשת בחוק הלאום: "הנוסח פשרה שהוצג מרכך את הסעיף עם ניסוח פתלתל שלא קורא לילד בשמו אך מנסה להגיע לאותה תוצאה עם פחות נזק תדמיתי".

לאחר שנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שיגר מכתב חריף לוועדה המשותפת של הכנסת עם ועדת החוקה והביע התנגדות לסעיף בחוק הלאום, נרקמת כיום פשרה שיזם ראש הממשלה בחוק. הכתב הפרלמנטרי של 'חדשות עשר', עקיבא נוביק, פירט: "ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בוחן כמה אופציות לפשרה שהוצגו אתמול (ג') בוועדה. במפלגת הליכוד מבינים שהנוסח הקיים שטוען שניתן להקים יישובים רק ליהודים או רק לערבים הוא בעייתי ולכן הצעות הפרשה מגיעות דווקא מימין מגופים כמו 'התנועה למשילות ודמוקרטיה', שהיא מאוד שמרנית. הנוסח פשרה שהוצג מרכך את הסעיף עם ניסוח פתלתל שלא קורא לילד בשמו אך מנסה להגיע לאותה תוצאה עם פחות נזק תדמיתי".

"בדקנו גם את חוק הלאום שהוצג בשנת 2011", ציין, "החוק שהוגש באותה שנה על ידי 18 מתוך 28 חברי מפלגת 'קדימה' הכיל גם הוא את אותו סעיף מעורר מחלוקת מילה במילה. חברי הכנסת יואל חסון, נחמן שי ועוד חתומים על הסעיף הזה. אז הוא לא עשה כל כך הרבה רעש, היום זה כבר סיפור אחר".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
11/07/2018
הישארו מעודכנים

נתניהו
נתניהו  |  צילום: חיים צח/פלאש 90