רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

שינוי מבורך

גם אנשים שרגילים ליציבות צריכים לעתים להתמודד עם שינוי - אלון גל מסביר כיצד


אלון גל שוחח עם מאזין שחושש משינויים ואוהב את היציבות והשליטה על חייו. כיצד המאזין יגיב כשאלון גל יקרא לו להשתחרר?

מאזין שעובד בחברה קטנה כבר מספר שנים בתפקיד בכיר חושש מהשינוי שהתחרש בחברה לאחר היעדרותו של הבעלים. "במקום בעלי החברה הקבוע נכנס אדם חדש שנמצא מעליי בינתיים הכל עובד אך כל הדבר הזה נורא טרי ויוצר אצלי אי וודאות. אני מעוניין להתכונן ליום שאחרי במידה ואחליט לא לעבוד שם יותר".

אלון גל תהה: "אם הכל בסדר למה העובדה שהוא נכנס לתפקיד מובילה אותך לתחושת אי וודאות כל כך גדול?"

הבעלים של העסק לא תמיד היה בעסק ויכול להיות שהוא יחליט שהוא מעוניין לצמצם את ההיקף שלי הרבה יותר. יכול להיות שתהיה גם תחלופה, אין לדעת. אני גם לא יודע מה אני יכול לעשות כרגע כי אני חושב שאני עושה את המקסימום".

"נבואות בדרך כלל מגשימות את עצמן. הגישה שלך נובעת להערכתי מהאופי המאוד מאורגן שלך. אני משער שאתה פחות טוב בקניות אמוציונאליות לדוגמא ומעריך שמתוך המקום הזה, כשהתערערה לך מעט הסביבה הוודאית של המרחב, אתה יוצר את האמונה שעליך לקחת אותה בחשבון - היא בהחלט יכולה להגשים את עצמה. אני ממליץ לך לא ללכת דרך האמונה השלילית הזו אלא לבחון עם עצמך אם טוב לך ואם זה המקום שהיית רוצה להתפתח בו. אם התשובה היא 'כן' - תעזוב את מה שעלול להשתבש בדרך. תן שירות מצוין ותהיה מי שאתה. אם ישתבש- אז ישתבש. אם חל כאן שינוי שגרם לך להוביל להסתכלות על עצמך ולהגיע לתובנה שמיצית את המרחב הזה בחייך אז הסיפור הוא שונה לחלוטין. היה בטוח בעצמך כי אי אפשר להתכונן להכל".

בתקופה אחרונה אני מתלבט עם נושא נוסף זמן רב. אני רווק בן 33 ולפני שנתיים קניתי דירה שאני אוהב בעזרת ההורים. זו דירה שהשקעתי בה המון מבחינת מראה ונוחות. כעת הייתי רוצה להשכיר דירה גם בתל אביב. קניתי אותה במיליון ו-480 אלף שקלים ואוכל למכור אותה במיליון ו-650 אלף שקלים. במידה ואני משכיר את הדירה אני יכול לדרוש 4,500 שקלים שכ"ד

"אני יכול לומר לך שהזמן עובר בשניות. אני כבר בן 50, הזמן עף. עד שתסיים לעשות את החישובים של עצמך הזמן יעלם לך. 4,500 שקלים משמעותם שתקבל 3 אחוזי תשואה שזה יחסית נמוך אך לא כזה אסון. אם תעשה עם הכסף השקעות בנדל"ן בחו"ל ותיק מגוון תוכל לעשות 8 אחוזי תשואה ממוצעת. זו כמובן עבודה מעט שונה וטיפה יותר מסוכנת אבל לא בהרבה".

מה הצעד הבא שעליי לעשות כרגע כדי לקבל תשואה גבוהה כרגע? אני מעוניין לגור בתל אביב ו-4,500 ש"ח לא יספיקו לי במקום בו אני רוצה לגור. איזה צעדים עליי לעשות כדי להניב תשואה גבוהה יותר.

"אני בהחלט הייתי עובר לתל אביב ומשכיר את הדירה ואז עושה את שיעורי הבית כי החיים קצרים וכדאי שתלמד לצאת מגבולותיך. תשכיר אותה לשנה, תלמד ותפגוש אנשים חכמים בדרך. אתה טיפוס שלא יעשה כלום לפני שהוא יכיר היטב את הסיטואציה שהוא הולך להתעסק איתה. אני אשמח לבצע עמך שלוש-ארבע פגישות בהם תלמד את הנושא טוב יותר. תוכל להגיע לתשואות יפות מאוד".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

משתמשי האתר, שימו לב!
מעתה, הנגינה באתר אינה אוטומטית. להאזנה, יש ללחוץ על כפתור ה־Play בנגן שבראש העמוד.
13/07/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm