רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן ואריה
עם בן כספית ואריה אלדד

יו"ר האופוזיציה לבני על ציוציו של יאיר נתניהו

"אני לא צריכה לחפש את הילד בשביל לשמוע את הטקסטים של השנאה שאבא שלו מסית"


יו"ר האופוזיציה ציפי לבני זעמה בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103fm על התנהלותו של ראש הממשלה בעזה ומול משפחות החיילים והאזרחים החטופים: "אין מצב שהדיון סביב הדבר הנוראי הזה יתקיים סביב התמיכה בראש הממשלה".

רוה"מ צעק על משפחות החיילים החטופים גולדין ושאול וכינה אותם שקרנים. רעייתו, שרה נתניהו, אף שוחחה עם לאה גולדין בטלפון וזעמה על ההחלטה להזמין את השרה איילת שקד, שהיא אויבת פוליטית של ראש הממשלה, לנאום בטקס האזכרה של בנה הדר שנפל בצוק איתן. בנם של הזוג נתניהו, יאיר נתניהו, צייץ היום (ב') את תגובתו בנושא וקרא לשמאל נאצים ופשיסטים וטען שהימין הוא המחנה הליברלי האמיתי בישראל.

על כל אלה הגיבה ח"כ ציפי לבני. תחילה בהומור: "אני ראשת האופוזיציה הראשונה שיכולה להבטיח לכם שתוך שנה מכניסתי לתפקיד יהיו בחירות בישראל. בהמשך התייחסה לחזון ז'בוטיסקי: "יש שתי ברירות או ארץ ישראל השלמה שלא תיצור רוב יהודי בארץ ויש מי שסדר העדיפות שלו היא מדינה יהודית ודמוקרטית. ז'בוטינסקי רצה את ארץ ישראל השלמה כולל זכויות למיעוטים כקבוצה. לא היה מצב בעולם שהוא היה חי עם הטקסטים שנשמעים היום מפיו של ראש הממשלה כיום. הוא היה דמוקרט וליברל".

לבני זעמה התנהלות משפחת נתניהו: "יש כאן זוג שמנהל את מדינת ישראל. אני לא צריכה לחפש את הילד שלהם, בנימין נתניהו בעצמו מדבר בטקסטים דומים כשהוא מסית ומפלג את החברה, הוא לא מבין מה זה שוויון, מה זו מדינת העם היהודי ומנסה להפוך אותה למשהו אחר. הוא משלם לשותפיו הפוליטיים מהימין הקיצוני כי להפוך אותה להכל חוץ ממדינה יהודית ודמוקרטית.

"הטקסט שהוא אמר למשפחות השכולות הוא בלתי נסבל", הוסיפה, "הסתכלתי בעיניהם של משפחות חטופים ושבויים רבים והתנגדתי להרבה עסקאות. תפקידנו להחזיר את החיילים הביתה אך יש גבול למחיר שאנחנו מוכנים לשלם כמדינה. תפקידם של מנהיגים לקבל החלטות לא לפי הרעש ברחובות. כך אמרתי גם לאביו של גלעד שליט כשבנו היה בשבי.

במשך הוסיפה: "הזוג שמנהל את המדינה מעביר מסר לאזרחי המדינה שהם ישפטו ויקבלו את הדרישות שלהם בהתאם לתמיכה שלהם בו. כשאשת ראש הממשלה, אומרת למשפחות השכולות 'אם אתם יוצאים נגד בעלי הסיכוי שלכם לקבל את בניכם חזרה פוחת' אלו טקסטים שלא יכולים להישמע במדינת ישראל. אין מצב שהדיון סביב הדבר הנוראי הזה יתקיים סביב התמיכה בראש הממשלה. נקודה וסימן קריאה!"

בן כספית התייחס לדבריה: "בשנת 2008 בגלל טוהר המידות שלך נשארת יושבת ראש אופוזיציה ונתניהו נותר ראש הממשלה". לבני השיבה: "אחרי הרבה ייסורי מצפון על כך שלא הצלחתי להרכיב ממשלה ב-2008 כשזכיתי בבחירות הבנתי לבסוף שנתניהו הכין את השטח לפני כן וקנה את השותפים. הסיבה שלא יכולתי להרכיב את הממשלה הייתה הסגירות המוקדמות של נתניהו. גם מבחינתי יש סדרי עדיפות. הישרדות אישית זו לא סדר עדיפות של מדינה אלא סדר עדיפות אישי. המחיר שאנחנו משלמים על סדר העדיפות הזה הוא יותר מידי גדול".

לסיום התייחסה למצב בעזה: "הנחתי בעבר החלטת מועצת ביטחון מוכנה על שולחנו של ראש הממשלה שכללה בטווח הארוך את כל מה שנתניהו רוצה שיקרה היום. אז הוא חשש מממשלת האחדות הפלסטינית והיום הוא מתחנן שתהיה אחת כזו כדי שיוכל להעביר כספים לחמאס דרך אבו מאזן. נתניהו באיחור של ארבע שנים, אחרי מחירים כבדים מאוד, מנסה לרדוף אחרי החלטה דומה ולא מצליח להשיג אותה. התוכנית האסטרטגית שלי הייתה להכות בקיצוניים ולדבר עם המתונים ואצל ביבי הם כולם אותו דבר. הוא החליש את אבו מאזן וכעת הוא צריך אותו. בסופו של דבר מי שיקים את חמאסטן בעזה יהיה בנימין נתניהו למרות שנבחר כמי שטען שהוא חזק נגד החמאס".

עריכה: איתמר זיגלמן

06/08/2018
הישארו מעודכנים

ציפי לבני
ציפי לבני  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש 90