רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

היום: מבצע ההתרמה 'מצילים את רוני'

בר ערמון קורא לציבור: עזרו לי להציל את חייה של ארוסתי הסובלת מלוקמיה חריפה • "אני מאוד רוצה להתחתן בתאריך שקבענו" • כיצד תוכלו לעזור?


ביום א' בשבוע הבא, 19 באוגוסט, תיפרסנה עמדות ברחבי הארץ ובבדיקה פשוטה תוכלו לדעתם אם אתם יכולים להציל את חייה של רוני כהן, החולה בלוקמיה חריפה. בר ערמון, ארוסה, הסביר לאילה חסון על הבדיקה הפשוטה שכל אחד יכול לעשות. 

"רוני בסדר, מן הסתם היא יותר חלשה מהרגיל. היא בהתאוששות, בין הסבב הראשון והשני של הכימותרפיה", אמר ערמון. "היא חייבת השתלת מח עצם כדי שחייה יינצלו. התורם עם הסבירות הכי גבוהה להתאמה הוא מישהו ממוצא דומה לשלה, מישהו חצי תימני וחצי מרוקאי. לאחר מכן זה שילוב של מוצא תימני עם מוצא מיוצאי צפון אפריקה. כדי למצוא את האנשים האלה, עושים בדיקה. בדיקת רוק שלוקחת שלוש דקות. פלסטיק לתוך הפה. יכולים לבצע את הבדיקות האלה ב-19 באוגוסט, יום ראשון הבא. ייפרסו עמדות בכל רחבי הארץ".

הוקם בעבר מאגר מח עצם.
"כן, עזר בציון עוזרים לנו להיכנס לדף הראשי שלהם".

ביטלתם את החתונה?
"הייתי עדיין רוצה להתחתן בתאריך שקבענו, אולי נעשה טקס אינטימי בבית, ובלי כל המסיבה. מסיבה נעשה כשהיא תחלים".

איך נופלת הפצצה הזאת על הראש? איך היא גילתה את זה?
"גילינו את זה בתקופה לא פשוטה. לפני חודשיים וחצי היא הרגישה לא טוב: צוואר תפוס, פצעונים על הפנים, שטפי דם והתנפחות של הפנים. בעצם הצטברו כמה דברים עד כמעט קריסה מוחלטת ותשישות. כשהגענו למצב הזה, הלכנו למיון. עד אז הלכנו למיון פעמיים, ופשוט נתנו לה וולטרון ולא עשו לה בדיקות. בשביל הפצעונים קיבלנו אנטיביוטיקה, וחשבנו שאולי הכדורים עושים לה אלרגיה. לא הבנו מה קורה. בסוף הלכנו למיון, כשהיא הייתה במצב קריסה. עשו לה בדיקת דם ואז עלו על זה תוך שעה.

"הרופאה אמרה לי - ולא לה - שלרוני יש לוקמיה. הפילה את זה עליי. אני צריך להיות חזק בשבילה. זה מה שאני מנסה לעשות מאז. עבר חודש וחצי. היא הייתה מאושפזת בבית החולים, עד ששחררו אותה להתרעננות קלה, ועכשיו היא תחזור".

לפרטים נוספים: https://www.save-roni.co.il.

13/08/2018
הישארו מעודכנים

בר ערמון ורוני כהן
בר ערמון ורוני כהן  |  צילום: באדיבות המשפחה