רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"ב־1999 לא לקחתי שקל מהמדינה"

מנהל רשות השידור לשעבר יאיר שטרן על אתגר אירוח האירוויזיון שהפך לעימות בין התאגיד למדינה • עורך 'וואלה ברנז'ה': "חיכו לרגע האחרון"


אירוויזיון 2019 בישראל בסכנת ביטול. יאיר שטרן, לשעבר מנהל רשות השידור, התייחס בתוכניתה של אילה חסון ב-103fm לסאגה שתגיע היום (ג') להכרעה: "רשות השידור כבר ביצעה בעבר שני אירוויזיונים ולא ביקשה עזרה מאף אחד".

האם הפוליטיקה תגרום לביטול האירוויזיון בישראל? במכתב בהול שנשלח לרה"מ, מזהירים ראשי התאגיד כי אין בידיהם את ערבות הנדרשת לתשלום לאיגוד השידור האירופאי. היום (ג') תם המועד לתשלום הערבות ולעת עתה אין הכרעה בסוגייה.

יאיר שטרן, מנהל רשות השידור לשעבר, אמר בתוכנית: "אינני מבין על מה הבכי של התאגיד. הם לא הראשונים שעושים אירוויזיון. רשות השידור ביצעה בעבר שני אירוויזיונים ולא ביקשה עזרה מאף אחד. כשהייתי מנהל הטלוויזיה גייסתי תקציבים מרוב המדינות שהסכימו להעלות את דמי הרכישה של שידור האירוויזיון, את החצי השני מהתקציב מימנו באמצעות חסויות. הערוץ הראשון ביצע אירווזיון יוצא מן הכלל שזכה למחמאות מבלי שימוש בהפקה חיצונית.

"אומנם התאגיד צריך להיות גוף שידור עצמאי אך הוא תלוי במשרד האוצר", הדגיש שטרן. "הם בטוח בפאניקה ובטוח שאין להם מספיק מפיקי על כדי להתמודד עם זה, ולכן יידרשו למפיקים חיצוניים. אינני זוכר אם בזמני נדרשנו לערבות אך היו לנו יחסים טובים עם ארגון השידור האירופי וזה היה טבעי שהאירוויזיון ישודר בירושלים. למרות הפגנות הדתיים עברנו את זה בשלום. יכול להיות שבאמת לא יהיה לנו אירוויזיון - וחבל".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/08/2018
הישארו מעודכנים

אירוויזיון
אירוויזיון  |  צילום: אי. אף. פי.