רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"כמו זארה רק זול ביותר מ-30%"

מותג האופנה הפולני Reserved פותח חנות ראשונה בישראל • מנכ"ל קבוצת H&O מזמין אתכם להגיע להשקה


מנכ"ל קבוצת H&O אמיר משה והטרנדולוגית עדי יופה שוחחו ב'איפה הכסף' ב-103fm על כניסתה של חברה פולנית לביגוד לשוק הישראלי במחירים זהים לאלו באירופה: "כשזארה נכנסה לישראל השוק השתנה. לדעתי גם עם Reserved יקרה אותו הדבר".

קבוצת H&O פותחת בקניון איילון את הסניף הראשון של מותג האופנה הפולני וצפויה לפתוח עוד 30 סניפים ברחבי הארץ עד סוף 2022. והמחירים? זהים לחלוטין לאלו באירופה. מנכ"ל קבוצת H&O התייחס להחלטה להביא את המותג לישראל: "אנחנו בהתרגשות מטורפת, המון אנשים עומדים בתור בכניסה לחנות. לישראלים חסרה החדשנות, אמנם אנחנו מספקים מחירים אטרקטיביים אך אילו המוצר לא היה חדשני הישראלים לא היו רצים לקנות אותו. כל שבוע תגיע אלינו קולקציה חדשה, אנחנו מביאים רק 12 פריטים כל פעם, יש לנו את הפריבילגיה לקחת מנות קטנות במחירים זולים ב-30% מזארה. כיום יש לחץ מטורף על הסניף הראשון והצבנו 14 מאבטחים כדי שהכל יעבור בשלום".

כשנשאל אם זה לא מפחיד להשקיע במוצרי ההלבשה בקניונים כששוק האינטרנט נוגס בו השיב: "המותג הזה צמח ב-17% עם מחזור מחירות של 4 מיליארד שקלים. המחירים של המוצרים שלנו יימכרו באותם המחירים בוורשה. בהתחלה חשבנו כמו כולם והלכנו למערב אירופה וארצות הברית לא לקחנו דבר כי לא מצאנו משהו משנה שוק. בסוף ניגשנו למזרח אירופה ומצאנו אוצר. אני מקווה שהשחקנים הישראלים והבינלאומיים יעשו חשיבה מחודשת. כשזארה נכנסה לישראל השוק השתנה. לדעתי גם עם Reserved יקרה אותו הדבר".

לשיחה הצטרפה עדי יופה, הטרנדולוגית והמומחית למגמות צרכנים, שהתייחסה לכניסת המותג הפולני לישראל: "אינני נביאה אך אמיר מדבר על המגמות שכולנו מכירים. הצרכן בכל העולם ובטח בישראל מחפש את המחירים הנמוכים ומחפש את הריגוש ברכישה. ימים יגידו מה יקרה עם החברה הזו. הצרכן היום יודע לקנות בזול. הרבה מאוד שנים מי שנותן את הטון אלו האתרים הגדולים והאפשרות לקנות בגדים בכל מקום בעולם בתחרות אינסופית. זה לא מפתיע שהרשת שנפתחת בישראל היא של מחירים עממיים שנקראת הזארה הפולנית. האתגר בחנויות המכירה הפיזיות היא יצירת החוויה שאין באונליין. אדם שכבר יוצא מהבית לחנות רוצה לקבל בה משהו אחר כמו היכולת למדוד ולחוש את הבגד. אם יודעים ליצור גם את המחיר האטרקטיבי וגם את חווית הצריכה אז זה יכול להצליח".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

15/08/2018
הישארו מעודכנים

מותג האופנה הפולני Reserved פותח חנות ראשונה בישראל
מותג האופנה הפולני Reserved פותח חנות ראשונה בישראל  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image