רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

יציאה לגמלאות - השקעה לעתיד?

אלון גל שוחח עם מאזין שיחד עם בת זוגו עומדים לצאת לפנסיה • מה עושים עם הכסף? הקריירה? והזוגיות? • "צא למסע בקלות ולא בכובד ראש"


יציאה לגמלאות היא מרגשת אך גם מאוד מפחידה. אלון גל שוחח בתוכניתו ב-103fm עם מאזין שעומד לצאת ביחד עם אשתו לדרך חדשה ולא מוכרת ממנה הוא חושש מאוד. "מצד אחד אני רוצה לצאת כבר לחופש ומצד שני לא יודע מה מחכה לי".

הגעתם לגיל הפנסיה? כיצד זוג פורש לגמלאות מבלי לפגוע ביחסים ביניהם וכיצד משנים שגרה של 42 שנה של עבודה? מאזין שאשתו פרשה לגמלאות ועתיד להצטרף אליה באוקטובר חושש המסע החדש: "עבדתי במשך 42 שנים ובקרוב אני פורש לגמלאות אחרי אשתי שפרשה חודשיים לפניי. עברתי הכשרה מינימאלית דרך העבודה כדי להיערך לתקופה הזו ואני תוהה כיצד לעשות זאת נכון. אמנם רמת ההכנסה שלי לא עתידה להשתנות משמעותית וכל אחד מאיתנו משתחרר לפנסיה עם סכום של כסף גדול אך אני מתלבט אם כדאי לי למכור את הדירה הנוכחית, לגור בבית הורי שנפטרו כבר או אולי בכלל להשקיע את הכסף בנכס חדש. תחושת האי וודאות גורמת לי לפרפרים בבטן. מצד אחד אני רוצה לצאת כבר לחופש ומצד שני לא יודע מה מחכה לי. מה עליי לעשות?

אלון גל תהה: "יציאה לפנסיה אחרי הרבה מאוד שנים של שני בני זוג היא משמעותית מאוד ולכן חשוב שתשבו יחד ותדברו על הדברים שאתם מעוניינים לעשות מעתה. מערכת היחסים שלכם בנויה על סדר יום מסוים והיא יכולה להשתנות. שוחחת עם אשתך בנושא?"

המאזין השיב: "אני מפחד לדבר על הנושא הזה עקב חוסר הוודאות. בינתיים אני מחכה לרגע שיגיע ואז אתמודד איתו איכשהו"

"אני מבין את החשש שלך", אלון הזדהה, "אך המחשבה שהכל יסתדר אינה נכונה. בקרוב יתחרש בינך ובין אשתך שינוי בכוחות בחוזים ארוכי התווך שנוצרו ביניכם. עליכם לשבת ולחשוב איך להביא את זה לידי ביטוי בהמשך הדרך. אסור להשאיר את הנושא הזה לגורל ונכון לקחת מפגשי ייעוץ בנושא. התהיות שלך בנוגע לכסף שלך הן חלק מהשאלות שאתה ואשתך צריכים לדבר עליהם במפגשי הייעוץ. אתה לקראת סיום של מסע אחד ואתה עומד לצאת למסע חדש. בא לך לצאת למסע הזה בקלות ולא בכובד ראש. אל תנוע עם הרבה מאוד מזוודות על גבך- עשה את הדברים בשקט ולא בלחץ.

אין לך סיבה לרוץ בייחוד אם רמת ההכנסה שלך לא נפגעת באופן משמעותית במעבר הזה. אתה נמצא בפרק זמן הנכון לבדוק לאן אתה פוסע ולכן עליך לדבר עם אשתך ולחשוב על צעדכם קדימה. תבררו עם עצמכם מה בא לכם לעשות ותגלו יחד את הדרך. הנשמה שלך רוצה להשיל מעצמה ולא לנוע בכובד ראש. הבן עם עצמך מה אתה רוצה לעשות אולי תגלה במהלך הדרך שרכשת מיומנויות שתוכל להשתמש בהם בגמלאות ואולי תרצה לנצל אותם".

 

 

עריכה: איתמר זיגלמן

17/08/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm