רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ענת דוידוב וינון מגל

הפרסומת של קסטרו: ציניות שחצתה את כל הגבולות?

יו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ': "אם הפרסומאי שיצר את הפרסומת הזו חושב שהיא תקינה - כנראה הוא לא צפה בה"


יו"ר הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ' תקפה בתוכניתם של ענת וינון את יוצרי הפרסומת החדשה של קסטרו שלטענתה מציגה אלימות מוגזמת: "יש גבולות הרשות השנייה לא תסכים לחצות".

בימים האחרונים קסטרו השיקה פרסומת חדשה לשמלות ערב בה רותם סלע מחביאה אישה ברכב ולבסוף קוברת אותה באדמה בגלל ויכוח על שמלה. הפרסומת ספגה ביקורת בטענה לאלימות כלפי נשים והרשות השנייה החליטה לפסול אותה ולהסירה מהמסך. יו"ר הרשות השנייה הסבירה את ההחלטה: "אם הפרסומאי שיצר את הפרסומת חושב שהיא תקינה כנראה שהוא לא צפה בה. אם כל הכבוד להומור, הפרסומת אלימה בוטה ומאוד סקסיסטית. המקרים בהם אנחנו פוסלים פרסומות הם בודדים. אנחנו ברשות השנייה עושים עבודה מעמיקה ודיונים מאוד מעמיקים כדי לבחון אם פרסומת עברה את הקו האדום. לפי התגובות מהציבור נראה שהוא מאוד מרוצה מההחלטה ואני מקווה שהפרסומאי למד את הלקח".

על כמות הצפיות הגבוהה שהפרסומת צברה ברשת הסבירה: "ברור לנו שהסרת הפרסומת גרמה לציבור לעניין בה יותר ולי מאוד קשה עם זה. הפרסומת עוד נמצאת ברשת וכך וגם הילדים והנוער. תודה לאל יש לנו טלוויזיה מסחרית משגשגת והנוער צופה גם בנו. היא עדיין כור היתוך של המדינה ואנחנו צריכים להגן על האינטרס הציבורי. זה מה שאנחנו עושים. אנחנו פועלים על פי הכללים ושומרים על חופש הביטוי. יש גבולות שהרשות השנייה לא תסכים לחצות".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

02/09/2018
הישארו מעודכנים

פרסומת של קסטרו
פרסומת של קסטרו  |  צילום מתוך: יוטיוב