רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

"כשהתעמתנו במשטרה הנשמה שלי פרצה החוצה"

לקרוא ולא להאמין: ערן אלגרבלי חשף בפייסבוק - המורה שלי אנס אותי בגיל 16 • בשיחה עם אילה חסון גילה: בעימות המורה הכחיש את הטענות


ערן אלגרבלי (31), תושב אשדוד לשעבר, שבר שתיקה של 15 שנים ושיתף בפייסבוק: "נאנסתי על ידי המורה שלי". בשיחה עם אילה חסון שיחזר את האירועים הטראומטיים, וגילה: "היה בינינו עימות במשטרה".

בפוסט יוצא הדופן והאמיץ של אלגרבלי, איש חינוך בעצמו, חשף בפנים גלויות את שאירע לו בעת שהיה תלמיד. את הסיפור שהעלה על הכתב הדחיק במשך עשור וחצי. בעקבות הדברים שפירסם, ושצברו שיתופים רבים, הוגשה תלונה במשטרה כנגד סגן מנהל תיכון מוכר בארץ, שבו לומדים כ־1,200 תלמידים, והוא הוצא לחופשה כפויה.

"בפוסט שכתבתי שיתפתי שבבית ספר דתי באשדוד שבו למדתי לפני 15 שנה, נאנסתי על ידי המורה שלי. הוא לקח אותי אחרי הבגרות לביתו ואנס אותי. הוא יצר איתי קשר גם בזמן הצבא כדי שלא אספר על המעשה שביצע בי. באותו אירוע חד־פעמי הוא כפה את עצמו עליי בגופו ולא יכולתי להתנגד", סיפר הבוקר (ג') לאילה חסון ב־103fm.

כשנשאל למה דווקא הוא הפך לקורבן מבין כל התלמידים, השיב: "המורה כנראה ראה בי את החולשות, את העדינות והתמימות. לפני 15 שנה לא הייתה מודעות לדבר הזה. באתי מבית דתי והייתה בושה לספר סיטואציות שכאלה. אחרי המקרה היה לי מאוד קשה, דיממתי גם בגוף וגם בלב. שמרתי את הכל בתוך תוכי עד שהתחלתי לספר את הסיפור בשנים האחרונות. הוא היה מורה לתנ"ך ומאז האירוע לא הייתי נכנס לשיעורים שלו. למרות זאת הוא רשם לי ציון גבוה בתעודה".

אלגרבלי חשף בשיחה כי הוא לא המתלונן היחיד נגד המורה, וכי ידוע לו על אדם אחד נוסף לפחות שהגיש תלונה ושלא רוצה להיחשף. "שנינו מסרנו את גרסתנו במשטרה, אבל כל האש מופנית אליי כרגע", אמר ושאל: "איזה אינטרס יש לי לחשוף סיפור 15 שנים אחרי שקרה? יש לי הורים ומשפחה. החלטתי לאחרונה גם לחזור לבית הורי עד שהפרשה תירגע".

במסגרת החקירה המשטרתית, גילה אלגרבלי כי נערך עימות בינו לבין המורה, שהכחיש את האירוע. "התפרצתי עליו בחקירה, הנשמה שלי פרצה החוצה והטיחה בפניו את כל מה שהוא עשה לי", שיתף.


"כנראה ראה בי את החולשות". אלגרבלי // צילום: מתוך פייסבוק
 

"אין בזה בושה, אתם לא אשמים"

כיום אלגרבלי מחפש בעצמו עבודה בתחום החינוך אחרי שהשלים את לימודיו. המסר שביקש להעביר למאזינים היה חד: "בתואר בחינוך למדתי את שלבי התפתחות הילד, הבנתי דרך הלימודים שלי את מה שעברתי וכל פעם הפצע נפתח אצלי מחדש. פרסמתי את הפוסט עבור ילדים נוספים. אני קורא להם לא לשתוק, כולם יהיו מאחוריכם - רק תדברו. אל תשתקו ותשאירו את זה אצלכם, זה סתם יביא עליכם מחלות, עצבות. אין בזה בושה, אתם לא אשמים".

עו"ד ירון פורר, שמייצג את המורה, מסר כי "מרשי מכחיש מכל וכל את הנטען. התלונה מתייחסת לאירוע שנטען שאירע לפני 15 שנה. היכן היה המתלונן תקופה כה ארוכה? הכיצד איש, לרבות הוריו, לא שמעו ממנו דבר במשך 15 שנה? הדברים אומרים דרשני בלשון המעטה". עוד מסר עורך הדין כי "המתלונן נוקט לשון הרע כנגד מרשי - והוא צפוי להיתבע על כך".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

04/09/2018
הישארו מעודכנים

אילה חסון
אילה חסון  |  צילום: 103fm