רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

בדרך לכתב אישום?

ראש הממשלה נתניהו נחקר בפעם ה־12 • גיא פלג: "המשטרה לא עובדת בקצב של התקשורת"


ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו צפוי להיחקר היום (ו') בפעם ה־12 במעונו בירושלים. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה צפויים להתייצב במקום סמוך לשעה 10:00 ולהציג בפניו שאלות בנוגע לתיק 1000, המכונה גם פרשת המתנות מול איש העסקים ארנון מילצ'ן, וכן בתיק 2000 - בה הוא חשוד בקבלת שוחד מארנון מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות. החקירה עתידה להימשך כארבע שעות, ועל פי הערכות היא צפויה להיות האחרונה בשני תיקים אלו.

גיא פלג, כתב ופרשן לענייני משפט 'החדשות', שוחח עם ניסים משעל רגע לפני המשך חקירות ראש הממשלה. האם אנחנו לקראת הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו?

"כולנו קצרי סבלנות, אמר פלג, בכל פעם שאני שואל שאלות אני מקבל מהמשטרה, ומגורמים במשרד המשפטים  את אותה התשובה: "אנחנו לא עובדים בקצב של התקשורת". מצד אחד המשטרה סיכמה את תיקי 1000 ו־2000 העבירה אותם לפרקליטות, ופרסמה את ההמלצות, כאילו מדובר במעשה עשוי, והנה אנחנו חוזרים תיקים אלה שוב. ככל הנראה הסיבה היא בגלל שיתוף פעולה של ניר חפץ עם החוקרים, והחלטתו להפוך לעד מדינה. כשהוא חתם על הסכם זה הוא העביר למשטרה חומרים והקלטות רבות, והביא עמו הרבה 'סחורה'. למיטב ידיעתי מעבר להתעסקות בתיקים 1000 ו־2000 יחקרו היום את בנימין נתניהו גם על תיק 4000. להערכתי כתב אישום כנגד ראש הממשלה יוגש לכל הפחות בסעיף של מרמה והפרת אמונים".

כשנשאל פלג האם להערכתו תיקים אלה הולכים לכתבי אישום אמר שלכל העוסקים במלאכה ברור לאן הספינה הזו שטה. "אני לא יודע אם בסופו של יום היועץ המשפטי לממשלה יחליט על כתב אישום, בסעיף החמור של שוחד, אבל יש תמימות דעים אצל כל מי שאני משוחח איתו שכתב אישום כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו יוגש בסופו של תהליך, ואחרי שימוע כמובן. לכל הפחות יאושם ראש הממשלה בסיעף של מרמה והפרת אמונים. יש הסבורים כי בתיק 4000 קיימות ראיות המעידות על קבלת שוחד, והיום להבנתי יעומת רה"מ עם חלק מההקלטות אותן הביא ניר חפץ".

05/10/2018
הישארו מעודכנים

ניסים משעל
ניסים משעל  |  צילום: 103fm