103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"נעשה לי עוול כי דרוקר היסטרי"

סג"ל נגד דרוקר: השדר הגיב על המאמר שפרסם העיתונאי, שבו הזכיר את שמו של סג"ל למאבק של 'ערוץ עשר' ביוליה שמאלוב ברקוביץ'


אראל סג"ל פתח את תוכניתו בניסיון לבטל את מיזוג 'ערוץ עשר' ותקף את עיתונאי 'ערוץ עשר' רביב דרוקר, שהציג אותו כמי שתומך בסגירת הערוץ בעוד שהוא מתנגד: "מרוב שדרוקר היסטרי לפרנסתו הוא משרבב את שמי".

"אתמול אחר הצהריים בעודי קורא אקטואליה שלחו לי מאמר שכתב רביב דרוקר שכותרת המאמר בו 'יוליה שמאלוב-ברקוביץ' ואראל סג"ל - המאבק המופרך בעולם'. אני תהיתי לעצמי מה הקשר ביני לבינה, מעולם לא שוחחתי איתה. כשקראתי הבנתי שדרוקר התייחס לתוכנית ששידרנו ביום שני בה התייחסתי למיזוג. דרוקר כתה כך: 'אתמול נפלתי בטעות על התוכנית של אראל סג"ל. אני מנסה לחסוך מעצמי את העינוי הזה אך נפלתי על הרגע בו הוא שוחח עם המגיש האורח על המאבק הישרדותו של ערוץ עשר. שם הוא מייחס לנו שיתוף פעולה עם נתניהו ויו"ר הרשות השנייה שלא לאשר את המיזוג עם רשת על מנת לסגור את ערוץ עשר.

יש לי הרבה מאוד חברים בערוץ עשר וגם אמרתי זאת בשידור. אני אכן טוען שערוץ עשר הוא צבוע ויש לו דאבל סטנדרט אבל פני הכל, נטען כלפי שאני ויוליה עשינו יד אחת במטרה למנוע את המיזוג. מי שיקרא את הפוסט יכול להבין דרך 'הזהירות הדרוקרית' בכתיבה יש כאן איזושהי כוונה נסתרת של ראש הממשלה. אני יודע להעיד על עצמי וצריך לדייק בעובדות. בתגובות מאשימים אותי שאני רוצה שיסגרו את הערוץ אך אני בגלל מתנגד לכל נושא הרגולציה בנושא. אגב, בניסיון הקודם שניסו לסגור את ערוץ עשר אני אפילו הגעתי להפגנות.

כשבאו לראות את ערוץ 20 כמעט אף עיתונאי מערוץ עשר לא השמיע את קולו. אני אמרתי לפני יומיים פה ברדיו שאני נגד רגולציה וגם נגד יוליה שמאלוב-ברקוביץ'. אני לא חושב שיש לה עניין להתערב בתכני שידור. זאת תפיסת העולם שלי והכניסו לי מילים לפה. מרוב שדרוקר היסטרי לפרנסתו הוא משרבב אותי.

צריך לאשר את המיזוג הזה אך אזכיר שערוץ עשר הוא היה זה שעתר ב-2016 נגד האקטואליה בערוץ 20. דבר שגרם לי לבחון מידי ערב את התכנים בתוכנית הפטריוטים כדי לבחון שאני עומד בתנאי המכרז. אני לא נקמן ורוצה שתהיה עבודה לאנשי ערוץ עשר וגם לרביב דרוקר. אבל אני קראתי את התגובות למאמר של דרוקר ונאמר שאני עלוב שרוקד על דם חבריי למקצוע. אני רקדתי על דם חבריי למקצוע?

חשוב לזכור שהרשות להגבלים הגדיר את ערוץ עשר כפירמה כושלת. אנחנו כל הזמן שומעים את עובדי ערוץ עשר שמדברים על הנושא. מה לגבי הבעלים של הערוץ? איפה קבוצת RGE? איפה הבעלים של רשת? למה הם לא קמים ומתקוממים?

אפשר להגיד שאני קטנוני או עינוי להאזנה ודרוקר אף כתב עליי במאמר שהוא לא ציפה שאני אדבר בנושא שאני מתמצא בו אלא רק אתאמץ להעלות לשידור ברדיו נשיא אמריקאי. אז נכון, עשיתי טעות וניסיתי להעלות את טראמפ לשידור, עבדו עליי ויצאתי חומוס. התנצלתי ולקחתי אחריות והשעיתי את עצמי מהשידור. הרגשתי שטעיתי ואני צריך לשלם את המחיר אך אני רוצה גם שתקשיבו לדיווח של רביב דרוקר על מכירת הצוללות הגרמניות של פרשת 3000 למצרים. בדיווח דרוקר מספר על מכירת הצוללות למצרים של מורסי והאחים המוסלמים אך בשנת 2013 המשטר של האחים המוסלמים כבר נפל והצבא חזר לשלטון. לא היה שם מורסי, הוא היה בכלא. כשביקשו מדרוקר לתקן את הדיווח הוא סירב ולא תיקן את הדברים עד היום. זה ההבדל בינינו. אני עיתונאי רשלן, חרא, עם אג'נדה שלא מתעניין בעובדות אך יודע להתנצל על טעויות. דרוקר בחיים לא יתנצל על דבריו".

לסיום אדגיש, לא אכפת לי אם המיזוג יקרה או לא. אכפת לי על החברים שלי ואכפת לי שלא תהיה רגולציה על התקשורת. אני לא חושב שמדינת ישראל או כל מדינה אחרת צריכה לדחוף את ידיה לשידורי הטלוויזיה. צריך לפעול לפי החוק, בלי גזענות ובלי פורנוגרפיה אך מעבר לזה לתת לאנשים לשדר".

עריכה: איתמר זיגלמן

10/10/2018
הישארו מעודכנים

רביב דרוקר
רביב דרוקר  |  צילום: משה שי/פלאש 90