רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

"עיריית רמת גן, תתעוררו!"

סיון כהן זועמת על עיריית ר"ג שלא ביטלה את העיקול על חשבונו של ניצול השואה אלכס רזניק • מה דעתו של ח"כ איציק שמולי על הנושא?


צוות התוכנית ניסה לסייע לניצול שואה בן 97 שחשבונו עוקל על ידי עיריית רמת גן. במהלך השידור התברר שהחשבון של הקשיש נותר מעוקל למרות שהובטח לו מפי ראש העיר שכספו יוחזר לו: "איפה ראש העיר? כמה עוד מקרים של קשיש, ניצול שואה בן 97 שחשבון הבנק שלו מעוקל יש עוד?"

איך ייתכן שהרשויות עיקלו את חשבונו של ניצול שואה בן 97 ולמרות התחייבות ראש העיר הנושא לא טופל? סיוון פירטה: "לפני שבוע בדיוק סיפרנו לכם את סיפורו של ניצול השואה בן 97 אלכס רזניק, שיום בהיר אחד החליטה עיריית רמת גן לעקל לו את חשבון הבנק והקצבאות. הוא הגיע למצב שלא היה לו מה לאכול ואיך לקנות אוכל. הוא נפל בין הכיסאות ולא היה איש שידע על מצבו. הוא אדם מקסים שמסתובב בין הרשויות איש לא ראה אותו. גם לא הבנק. אריאלה סבילי, מתנדבת מהביטוח הלאומי ראתה אותו במקרה בקניון לבדו והחלה לשוחח עמו בנושא".

אריאלה שיתפה במצבו של אלכס מאז פורסם סיפורו: "מאז שפניתי לתקשורת וסיפורו פורסם הגיעו אנשים מכל המדינה לנקות לו את הדירה, מילאו לו את המקרר באוכל ובאו לעזור לו. לא מפסיקים להתקשר אליי ואליו לסיוע. לא ייאמן שיש כל כך הרבה אנשים טובים בארץ. הגענו למצב שנאלצתי להדוף את העזרה כי היא הייתה יותר מידי. למרות כל הרעש הבנק עדיין לא הזיז בעניינו שום דבר למרות התחייבותו של ראש עריית רמת גן".

לשיחה הצטרף אלכס שהתרגש מהסיוע שקיבל: "קשה לי לדבר מרוב התרגשות. חשבתי שלמדינה הזו כבר אין תקווה כי היה רוע בכל מקום שנגעתי בו. גליתי עם אחר לחלוטין. נוער עם לב רגיש שמוכן לעזור ואני מתפלל יום ולילה שהנוער הזה יתפתח למדינה נורמאלית. אריאלה באה אליי מהשמיים ובלעדיה אני כלום. היא מלאך".

סיוון סיפרה: "מה שמדהים הוא שכשאלכס הגיע לרשויות שאמורות לסייע לו. ביניהם עיריית רמת גן, אנשי הביטוח הלאומי והבנק ומול וכולם הוא נתקל באטימות לב. אלכס הוא ניצול שואה בן 97 שהסתובב מסדרונות כשלא היה לו מה לאכול. מי שהצליח להראות פרצופה היפה של המדינה אלו אותם מתנדבים ואנשים טובים שעזרו ולא הממסד שאצלו הכוח והכסף.

"ראש עירית רמת גן התחייב שיחזיר לו את כל הכסף שלו ואנחנו ננסה להשיג אותו בטלפון כעת. זו שערורייה של ממש. אני רוצה להבין איך ראש עירית רמת גן ישראל זינגר שהצטלם איתו יחד ואמר שהעניין סודר וכעת נודע לנו שהחשבון עוד מעוקל. כשביקשנו לראיין אותו לאייטם הוא לא הסכים, כעת אני מבינה מדוע. לא נעזוב את אלכס לרגע. אנשי עיריית רמת גן תתעוררו".

נציגת עיריית רמת גן הצטרפה לשידור: "עד כמה שידוע לנו החשבון לא מעוקל. מה שאני שומעת עכשיו זה חמור ביותר. לנו נאמר באופן אישי על ידי בנק הפועלים שנעשו מאמצים עילאיים ברגע שהתברר הנושא. ראש העיר פנה באופן אישי למנכ"ל רשות האכיפה והגבייה וגם למנהל הסניף ברמת גן. חד משמעית עקבנו אחרי הנושא. ברגע זה ממש נבדוק שוב את הסוגיה".

לאחר בדיקה נציגת העירייה שבה לשידור וסיפרה שהעיקול טרם הוסר: "לאחר בדיקה נכנסתי למנהל מחלקת גביית הארנונה ושוחחנו עם סניף בנק פועלים שסיפר שנקבעה לרזניק פגישה איתו פגישה עוד 20 דקות בו יוגשו לו כל האסמכתאות". ערן, נציג סניף הבנק בו נמצא חשבונו המעוקל של אלכס הבהיר: "דיברתי עם האיש ביום שני וקבעתי איתו פגישה. אני יורד מהשידור ואת שאר הפרטים תקבלו מדוברת הבנק".

אריאלה נדהמה לגלות שנקבעה פגישה היום מבלי שידעה על כך: "הוא לא אמר לי דבר כזה. אני לא שמעתי דבר על כך. אם הוא היה יודע על כך הוא היה אומר לי מיד. איך יגיע לפגישה אם אינו יודע עליה. לאלכס מגיע מקבל את הכסף שזו, זו זכותו". אלכס אישר שלא זומן לאף פגישה: "אני מידי יום ניגש לבנק ושואל אם הוחזר לי הכסף לחשבון כדי שאוכל למשוך. עדיין לא קיבלתי את כספי". אריאלה פיטרה על מצבו הבריאותי של אלכס: "אלכס בקושי מצליח ללכת, הוא זוחל כמו צב ובכל זאת מידי יום מטרטרים אותו להגיע לבנק שרחוק ממקום מגוריו. איפה הרגישות?"

סיון נדהמה גם היא מהתנהלות הדברים ומהגרסאות הסותרות בין הבנק לעירייה וקראה לראש העיר להתייצב לשידור: "למה זינגר לא עולה לשידור? ממה הוא מפחד? למה זינגר לא פינה בלו"ז שלו חצי שעה בכדי לטפל באופן אישי במקרה הזה? כמה עוד מקרים של קשיש, ניצול שואה בן 97 שחשבון הבנק שלו עוקל יש בעיר? איפה הוא? איך זינגר לא לקח ברכבו את אלכס רזניק לסניף הבנק. פשוט בושה".

*בהמשך האייטם ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) שוחח עם סיון על הצעת החוק שיגיש כדי להטיל אחריות על חברות האשראי בכל הנוגע לעוקץ קשישים

עריכה: איתמר זיגלמן

11/10/2018
הישארו מעודכנים