גיא פלג

פרקליטות בורחת מבשורה

עקב ההתפתחויות בתיק ראדה מודה פרקליטו של זדורוב: "אני מחזיק בתקווה לקיום משפט חוזר, וניצב על רגליי האחוריות כדי לשנות את רוע הגזרה"


עורך הדין יורם הלוי התייחס בתוכניתו של גיא פלג ב-103fm להתפתחות בתיק תאיר ראדה: "התיק כולו הוא חשיכה וזריקת ראיות".

פרקליט המדינה שי ניצן התייחס בכנס בתל אביב להתפתחויות האחרונות בפרשת רצח תאיר ראדה והבהיר שהטענה שאדם חף מפשע יושב בכלא מופרכת. עורך הדין הלוי הגיב הבוקר (ד') לדבריו: "כבר אמרתי בעבר שהפרקליטות בורחת מבשורה. מנגד אני עדיין מחזיק בתקווה שהעמדה הנוקשה של הפרקליטות תיפסק ושתגיע להפנמה שיש צורך במשפט חוזר. עוד לא איבדתי את התקווה, ולכן לא נבהלתי מדבריו של שי ניצן. הבדיקה העתידה להתבצע בקרוב תהיה דקדקנית, וכולנו מצפים לה. אני שומר על צניעות, אך אם היא תאושש את הממצא שמדובר בא.ח, ארשה לעצמי לצפות שעמדתה של הפרקליטות תשתנה".

על העובדה ששרת המשפטים עצמה בחרה להתערב באופן חריג בפרשה והחליטה שלא לחסוך אמצעים כדי להגיע לחקר האמת אמר הלוי: "עם כל הכבוד לשרה, זה לא קשור לעמדת הפרקליטות הנוקשה. לא שמעתי שהפרקליטות נשברה במובן החיובי".

על הפרקליטות שהורתה לחזור מכתב אישום קשה בפרשת הרצח בבר־נוער הוסיף: "אין ספק שבאותו תיק הפרקליטות גילתה יושר רב. זו הייתה נקודת אור. אני לא מחפש נקודת אור בודדת, אני מחפש הרבה נקודות. מדובר בנקודת אור קטנה בים של נקודות שיש להאיר".

"היו בעבר מקרים שבהם קצין צה"ל רב תארים ניסה לאנוס אישה. מה נומר, שבגלל שיש לו נקודות אור אין לו נקודות חושך? נעשו מעשים איומים בעניינו של רומן זדורוב. התיק כולו הוא חשיכה וזריקת ראיות. אני ניצב על רגליי האחוריות כדי לשנות את רוע הגזרה ולשנות את גורלו של זדורוב".

עריכה: איתמר זיגלמן

07/11/2018
הישארו מעודכנים

רומן זדורוב
רומן זדורוב  |  צילום: גילי יוחנן/פלאש90