103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"אני תמנון תקשורת? אתה קלמארי!"

המפגש הרדיופוני בין בן כספית לאראל סג"ל סיפק את הסחורה: עקיצות הדדיות - וגם דיון סוער על אריה דרעי ורוני אלשיך • מה שקורה באילת


אראל סג"ל ובן כספית פתחו את תוכניתם המיוחדת מכנס העיתונאים באילת עם דיון על כמה מהנושאים שתפסו כותרות: המלצות המשטרה נגד שר הפנים אריה דרעי שהצליחו לעורר סערה פוליטית, פרסום ב'ידיעות אחרונות' על אודות רוני אלשיך שהצליח לעורר סערה ציבורית - ושר החינוך נפתלי בנט שהצליח לעורר סערה צה"לית.

בראש הכותרות - אריה דרעי. "דבר אחד ניקר לי שם בהמלצה הזו - השיבוש", אמר כספית, "המשטרה אומרת שהיא הזהירה את השר דרעי לא לדבר עם העדים אחרי עדויות - והוא התקשר לעד אחרי העדות ודיבר איתו על העדות. אתה מכיר את אריה, הוא איש נבון, הוא אחד העפרונות המחודדים, אולי אפילו מחודד מדי, בקלמר. מה אתה מתקשר לעד?"

סג"ל, שהסכים עם דברי כספית, הגן על דרעי, ואמר: "אני נוטה להיות ספקן בזמן ההמלצות, וכל עוד שהפרקליטות בוחנת את העובדות. המשטרה רוצה לסמן 'איקס', אבל אחר כך צריך לבחון את הראיות".

"השאלה שלי היא אם היית נוטה לאותה נטייה אם זה היה מישהו מהשמאל", אמר בן, וסג"ל השיב: "אותו דבר, ואני חושב שהוכחתי את עצמי כמה פעמים. אני נוטה לצד הסלחן. אחד הדברים הכי מהותיים בדמוקרטיה הוא חזקת החפות, והוא לא סתם מהותי. גם לדרעי שמורה חזקת חפות. ההמלצות האלה משמעותיות, אבל בוא נראה מה יהיה".

כספית הקשה על סג"ל: "ועדיין, אראל, הבנאדם היה שר פנים, נפל, נשפט, היה בבית הסוהר. אני מחבב, מוקיר, מעריך אותו. הוא האיש הכי מנוסה בקבינט, הכי מפוכח ואומרים לי את זה כל ראשי הזרועות. כואב לי אם הוא יילך - ועדיין אתה מצפה מאחד כזה להיזהר ולא להתקשר לעד אחרי העדות. מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננין".

"אני אגיד לך, קל וחומר שלאור כל הדברים השר דרעי מאוד זהיר", אמר אראל, "אני לא מוריד מחומרת ההמלצות של המשטרה. אלא מה? אתה יודע, נער הייתי וגם זקנתי. בשביל הדיוק ההיסטורי בוא לא נספיד את דרעי כבר היום. כבר ראינו דברים קורים".


"לא נספיד כבר היום". אריה דרעי // צילום: יונתן זינדל/פלאש90
 

אלשיך על הגריל

בהמשך השיחה דיברו העיתונאים על החשיפה הבוקר ב'ידיעות אחרונות', שבמוקדה ההמלצות הסותרות של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לגבי יורשו המיועד בתפקיד, משה (צ'יקו) אדרי. 

"תשמע, אני מודה שלא הצלחתי לפענח ב־3 השנים האחרונות מה תוכנת ההפעלה של רוני אלשיך", אמר כספית לסג"ל, "אם הוא באמת עוד חושב שיוכל לשנות את ההחלטה של ועדה כזו או אחרת, יש רגע שבו אתה צריך להצדיע ולהגיד 'תודה רבה ושלום'". עם זאת, הדגיש כספית: "אני חושב שהוא היה מפכ"ל טוב, בהתעלם לגמרי מחקירות נתניהו".

"אני לא חושב", ענה סג"ל, "הוא הכשיל את כולנו במקרה של אום אל־חיראן כשהעביר מסר נחרץ שמדובר בפיגוע. אני מצר על עצמי שהתלהמתי אז. אחר כך, כשהגיעו כל האינדיקציות שמדובר כנראה בתאונה, לא הייתה אפילו נכונות של המשטרה לבדוק את זה. פשוט התבצרו בעמדה המקורית".

"הוא גם הכשיל שם את השר", הסכים כספית, "היו לו הרבה תקלות, אבל ראיתי שהוא לוקח את המשטרה ומעלה אותה קומה, להיות יותר שב"כ. בזה הוא עשה עבודה טובה - וחבל שהוא מקלקל אותה".

בן לא פיענח. המפכ
בן לא פיענח. המפכ"ל אלשיך // צילום: תומר נויברג/פלאש90
 

עיתונות: "המקצוע שלנו ז"ל"

המפגש הרדיופוני בין שני המגישים, שפער אידיאולוגי לא קטן נמצא ביניהם, התחיל, כצפוי, בעקיצות הדדיות. "תמיד כשאני באוטו ב־11:00 ואתה ברדיו - אני בורח", אמר בן כספית.

אולפן השידור של 103fm הוצב בלב הכנס השנתי של אגודת העיתונאים באילת, או כמו שכספית כינה אותו: "המקצוע שלנו ז"ל".

"כשהתחלתי פה הייתי בן פחות מ־40", אמר סג"ל, וכספית הגיב: "אני זקן השבט - אבל מה אתה רוצה? אתה שולח זרועות כמו תמנון".

סג"ל לא נשאר חייב: "אם אני תמנון אתה קלמארי".

 

עריכה: יניב מורוזובסקי

20/11/2018
הישארו מעודכנים

אראל סג"ל ובן כספית
אראל סג"ל ובן כספית  |  צילום: 103fm