רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

צדק, חמלה, טבעונות

בתאבון: אישה רצחה את בעלה והכינה ממנו תבשיל מסורתי • כל הפרטים • וגם: תהיתם מהו טעמו של בשר אדם? ובכן, כמו עגל רך


אישה באיחוד האמירויות רצחה את בן זוגה ובישלה ממנו מקבוס - מעין מקבלובה אם תרצו; מדוע היא עשתה זאת? ובכן, אחרי שבע שנים של זוגיות, החליט הגבר להתחתן עם אישה אחרת; ד"ר גיא בקר, קרימינולוג קליני מפסגה שירותי רווחה, ניסה לפענח את תופעת הקניבליזם. 

הסיפור המזעזע שקרה באיחוד האמירויות גרם לטגניה ושלמור לרצות ולחקור את נושא הקניבליזם לעומק. בשיחה עם ד"ר גיא בקר, קרימינולוג קליני מפסגה שירותי רווחה, ניסו להבין השניים מה גורם בכלל לרוצח לאכול את הקורבנות שלו?

"קיימות ארבע סיבות עיקריות שמובילות למצב הזה", השיב ד"ר בקר ופירט: "הסיבה הראשונה היא סיבה של ערך סמלי, כלומר קיימת אמונה מאגית במשמעות של המעשה. סיבה נוספת היא אכילה מתוך משיכה מינית - כמו שאפשר לראות אצל חלק מהרוצחים הסדרתיים המפורסמים בארצות הברית, ששם אכילת הקורבנות הייתה חלק מאקט מיני".

הסיבה השלישית לקניבליזם אומנם נשמעת מעט מוזרה, אבל אמיתית לחלוטין. ד"ר בקר סיפר כי מחקרים גילו ש"יש אנשים שאוהבים את הטעם של הבשר". 

ובכן, אם אנשים אוהבים את טעמו של הבשר - מין הסתם שכבר ניסו בעבר, נהנו מהטעם וכעת מבקשים עוד. מטריד, ועדיין - האם באמת קניבלים אוהבים את הטעם או שמא יש להם סטייה עמוקה שרק גורמת לטעם להיחשב כטוב? "אני מתאר לעצמי שזה נובע מסטייה עמוקה", השיב הדוקטור. "קשה לי להאמין שבשר אנושי יכול להיות טעים באותה מידה כמו בשר חיה. 

"הקטגוריה הרביעית - שלדעתי היא הכי מתאימה למקרה באיחוד האמירויות, היא זעם", המשיך ד"ר בקר. מסתבר כי אנשים רוצחים ואוכלים את בשר הקורבן כאקט סמלי שבא לבטא זעם גדול. 

  

"אנשים שתו דם"

האם אי פעם תהיתם מהו טעמו של בשר אדם? טוב שיש עיתונאים חוקרים שמוכנים לנסות ולבדוק בעצמם. ד"ר בקר סיפר כי במאה ה־19 עיתונאי שילם כסף למכון בפריז, והשיג אומצה מבשר אדם שנהרג בתאונה. "הוא טען שהבשר דומה מאוד לבשר עגל". 

ובינתיים בישראל: התופעה (תודה לאל) לא נפוצה יותר מידי או בכלל. "היו כמה מקרים קרובים לקניבליזם או שהיו לאנשים פנטזיות לטעום, אבל לא ידוע לי על מישהו שרצח ובישל את הנרצח",  אמר ד"ר בקר. "לתופעה יש שכיחות סטטיסטית מאוד נמוכה. זה כמעט לא קורה גם בשום מקום אחר, כך שמתוך שמונה מיליון אנשים, לא מפתיע שזה עדיין לא קרה או לא התגלה. גם אין פה כל כך הרבה רוצחים סדרתיים בכלל".

רוצחים סדרתיים אומנם אין פה, אבל שותי דם - או ערפדים, בהחלט: "נתקלתי בכמה אנשים שאמרו שהם שתו את הדם של עצמם או של מתנדב מרצון או שלא", סיכם. מלחיץ.

   

עריכה: מיכל דאבי

21/11/2018
הישארו מעודכנים

"זה אקט סמלי"
"זה אקט סמלי"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image