103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

"הם זרקו אותי על הכביש, ולקחו לי את התיק"

האישה המבוגרת שעברה תקיפה ברחוב מספרת בכאב: "קשה לי להסתובב לבד מאז, והם צריכים לתת את הדין"


מה גורם לצעירים לתקוף אישה מבוגרת, ולגנוב את חפציה?רחל, האישה שהותקפה ברחוב על ידי 3 נערים באכזריות סיפרה בכאב על הטראומה שחוותה.

"ראיתי את הנערים באים לקראתי, שנייה לאחר מכן הם תקפו אותי, סחבו לי את התיק שהיה עליי בכוח, דחפו אותי ופני נפגשו עם הכביש. נחבלתי ודממתי. הם אמנם הצליחו להימלט אך הרכב הראשון שעבר עזר לי לקום. השכנים שגרים בסביבה עזרו לי להתיישב והביאו לי מים עד שהגיע האמבולנס והחל לטפל בי"

"לא הבנתי מה קרה לי באותו רגע", סיפרה, "הם נראו נערים רגילים. זה היה מאוד פתאומי. מזל שהמשטרה הגיעה מיד וטיפלה בזה". כשנשאלה אם ראתה את הסרטון שתיעד את רגע השוד השיבה בחיוב: "עבר בי זעזוע. לא האמנתי שזו אני בסרט הזה. מקווה שהטראומה תחלוף. אני כל כך אהבתי ללכת ברחוב מבלי שהייתי צריכה לסובב את הראש, כעת אני מבוהלת ומקווה שהאלימות הזו תפסק".

על הרגע בו סיפרה לילדה על שעברה שיתפה: "הם המומים אני לא יכולה לדמיין שמישהו מילדיי ונכדיי יעשה דבר כזה. אני תוהה כיצד הנערים היו מגיבים אילו היה מדובר באמא או בסבתא שלהם.. איזו הגנה יש לנו עד המקרה הבא? את שלי ישכחו. ההתנצלות שלהם כלפיי אינה רלוונטים ואני סומכת על בית המשפט שיעשה את הדבר הנכון".

בהמשך עלה לשידור עו"ד ג'קי סגרון, המייצג את אחד החשודים במעשה והגדיר את הנערים כבני טובים: "צפיתי בסרטון ואכן מדובר בתמונות קשות כי זו התנהגות חמורה.כשנקראתי לראות את אחד הנערים, פגשתי נער בוכה שהתנצל והצטער. לא קיבלתי ממנו שום הסבר מה גרם לו לפעול כך. מדובר בילדים שלא הייתה להם מעולם שום הסתבכות, ילדים שקמים בבוקר, הולכים לבית הספר ולאחריו הולכים לעבוד כדי שיהיו להם דמי כיס".

"הם באים ממשפחות של עולי צרפת ללא מצוקות כלכליות", ציין, "אחד מהם רק שנה וחצי בארץ. ההורים לא מבינים איך חרב עליהם עולמם כך. אפשר לפתח סימפטיה למעשים שכאלה אך חשוב לזכור שנחנו לא שונאים את החוטא אלא את החטא. הצעירים הללו יקבלו עונש אך החוק מאפשר להם הגנה עקב היותם נערים מתחת לגיל 18 מתוך נקודת מוצא שנערים ניתן לשקם ולהחזיר למוטב".

"מי שעשה מעשה אלימות שכזו - ביצע בעבר מעשי אלימות אחרים"

לסיום שוחחה סיון עם נצ"מ בדימוס ד"ר סוזי בן ברוך, מומחית לסטייה ועבריינות בקרב בני נוער, שהביאה זווית נוספת לדברים: "אני שמעתי כאן את כל הצדדים בדיון. מדובר בסיטואציה מזעזעת. צודק עורך הדין בנוגע לחוק הנוער בישראל שמחייב את מערכת אכיפת החוק לבדוק מה הוביל את הנערים לפעולה. נערים שמוגדרים כעולים חדשים הם בעולם הדמדומים ובתווך משבר הזהות. חשוב לזכור הם בגיל ההתבגרות, גופם מלא הורמונים והמוח עובר תהליך של גדילה".

"המשטרה חייבת למצות את החקירה עד תום", סיכמה, "בסופו של דבר מדובר בשוד בנסיבות מחמירות תוך התנפלות על חסרת ישע שזרקו והותירו אותה על הכביש פצועה ומדממת. אין ספק שמי שעשה מעשה אלימות מהסוג הזה ביצע בעבר מעשי אלימות אחרים שהמשטרה לא יודעת עליהם".

עריכה: איתמר זיגלמן

22/11/2018
הישארו מעודכנים

"נחבלתי ואני מאוד נסערת מהתקיפה שעברתי"
"נחבלתי ואני מאוד נסערת מהתקיפה שעברתי"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image